Advert

SALIPAZARI’NDA KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ

Salıpazarı Emniyet Amirliğine bağlı Trafik Büro personelince kış lastiği denetimi yapıldı.

SALIPAZARI’NDA KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ
SALIPAZARI’NDA KIŞ LASTİĞİ DENETİMİ HABERSAL.NET

Havaların ani soğuması ve meteorolojiden yapılan kar yağışı uyarısı üzerine Samsun  Emniyet Müdürlüğü Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği Trafik görevlileri tarafından Aralık ayının ilk mesai gününde okul servis faaliyetleri yapan araçlar ve sürücüleri kış lastiği ve okul servis yönetmenliği kapsamında denetlendi.

Kış lastiği uygulaması ile birlikte yapılan denetimlerde öğrenci servislerinin evrakları, kar lastikleri ve emniyet kemerleri kontrol edildi. Kontrole tabi tutulan araçlarda kış lastiğinin takılı olup olmadığı, bulunması gereken malzemelerin kontrolü, araçların ve sürücülerin öğrenci taşımaya uygun olup olmadığı konularında denetimler yapıldı. Servislerle taşınan öğrenciler de emniyet kemeri takmaları konusunda uyarıldı, araca inip binme konularında bilgilendirdi.

Kış lastiğinin önemi hakkında sürücüler bilgilendirilirken, kış lastiği kullanmayan sürücülere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu 65/A maddesi gereği ₺625 ceza uygulanacağı, denetimlerin aralıksız süreceği ve uygulamanın 1 Nisan 2020’a kadar devam edeceği vurgulandı.

salıpazarı kış lastiği polis denetleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
KAVAKLILAR TİRİT GECESİNDE BULUŞTU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU
‘CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET’ KONUŞULDU