Advert

HANCIOĞLU ‘ATATÜRK’E HAKARET EDEN KARŞISINDA SAMSUN’U BULUR’

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu,"Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur"dedi.

HANCIOĞLU  ‘ATATÜRK’E HAKARET EDEN KARŞISINDA SAMSUN’U BULUR’
HANCIOĞLU  ‘ATATÜRK’E HAKARET EDEN KARŞISINDA SAMSUN’U BULUR’ HABERSAL.NET

"İnsanlıktan ve vatan sevgisinden zerre nasibini almamış bir güruh, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önderimiz Atatürk'e, ahlaksızca hakaret etme cüretini gösterdi.

Bunlardan biri de ne acıdır ki; milli mücadelemizin ilk adımının atıldığı, adı ATA'sıyla anılan, simgesi Mustafa Kemal Atatürk olan Samsun'umuzda yaşandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, Hasan Uzunlar adındaki AK Partili Grup Başkan Vekili, 10 Kasım'daki paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'e çirkince saldırdı.

 İçişleri Bakanlığı'nı, yüce Türk yargısını ve bu şahsın mensubu olduğu partiyi, derhal bu şahıs hakkında gerekli işlemleri yapmaya çağırıyorum.

İçişleri Bakanlığı, eğer bu Cumhuriyetin bir kurumuysa, bu şahsı derhal temsil ettiği görevden uzaklaştırmak zorundadır!

Eğer yargı, Türk devletinin yargısıysa, bu şahsı sanık sandalyesine oturtmak zorundadır!

Bu şahsın üye olduğu parti, eğer bu devletin kanun, kural ve nizamlarına bağlı bir partiyse, bu kişiyi derhal üyelikten atmak zorundadır!

Mustafa Kemal'e hakaret eden, bu hakarete göz yuman, karşısında Samsun'u bulur, Türk milletini bulur!"

samsun chp neslihan hancıoğlu atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
JANDARMADAN ,SAKATLAR DERNEĞİNE ZİYARET
JANDARMADAN ,SAKATLAR DERNEĞİNE ZİYARET
'NAİM SÜLEYMANOĞLU' FİLMİNİN EKİBİ SAMSUN'DA
'NAİM SÜLEYMANOĞLU' FİLMİNİN EKİBİ SAMSUN'DA