Advert

ÇARŞAMBA ÇİFTÇİ PLATFORMU KURULDU!

Çarşambalı üreticilerin kurduğu “Çarşamba Çiftçi Platformu”, bölgeye yapılacak biyokütle enerji santralinin yapımının durdurulması için imza kampanyası başlattı.

ÇARŞAMBA ÇİFTÇİ PLATFORMU KURULDU!
ÇARŞAMBA ÇİFTÇİ PLATFORMU KURULDU! HABERSAL.NET

Çarşamba Çiftçi Platformu” tarafından internet üzerinden Change.org'da başlatılan imza kampanyası büyük ilgi görüyor. Kampanyaya http://chng.it/YppK8vGTJK  linki üzerinden girip imza atılabiliyor. “Çarşamba Ovasını yok edecek santrallerin yapımına izin vermeyin” başlığıyla imzaya açılan kampanyanın içeriği ise şöyle anlatılıyor: 

 “Çarşamba Ovası Tarımsal SİT Alanı ilan edilen ülkemizin en değerli 141 ovasından biridir. Ancak, bu verimli ovada ÇED Raporuna dahi gerek görmeden santral kurmak için izin verilmiştir. Kurulacak olan santral sayısı şimdilik 3'tür, ancak belli ki, devamı gelecek ve bu da verimli Çarşamba Ovamızın sonu olacaktır. 

 “Santrale ve enerjiye karşı değiliz, ancak kurulduğu yer yanlıştır.  1. Derecede korunması gereken verimli Tarımsal SİT  alanına kurulması, geri dönüşümü olmayan zararlara yol açacak, bu girişim bölgede tarımı bitireceği gibi, yöre halkını da pek çok amansız hastalığa maruz bırakacaktır.”  

çarşamba çiftçi platformu santral
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı