Advert

SAMSUN İÇİN BÜYÜK KAYIP

SAMSUN İÇİN BÜYÜK KAYIP
SAMSUN İÇİN BÜYÜK KAYIP HABERSAL.NET

Çarşamba Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sait Kuzu “Samsun’nda yayın yapan Samsun Medya Grup bünyesindeki yayın organlarının kapatılması İlimiz için büyük kayıptır”dedi.

Gazeteler iki ciddi krizle uğraşıyor,bunlar kağıt ve ekonomidir diyen Başkan Kuzu “ Yetkililer önlem almadığı için basın, telafisi güç sonuçlara doğru ilerliyor. Gazeteler kapanmaya devam ediyor. Bunun son örneği ise Samsun İlimizde 16 yıldır yayın yapan Haber Medya Grubu bünyesinde bulunan Haber Gazetesi, Haberaks TV,Haber Radyo ve Haber Hayat Dergisi olmuştur.”dedi.

SEBEBİ NE OLURSA OLSUN

Olay sadece basın yayın organlarının kapatılması olarak görülmemelidir.Samsun’un en köklü yayın organlarının bu kadar kolay kapatılması tehlike çanlarının çaldığı anlamına gelir. Umarız bu kapanmalar çorap çözüğü gibi gelmez. Aksi halde onlarca basın emekçisi kardeşimiz işsiz kalacak demektir. Sebebi ne olursa olsun Samsun için büyük bir kayıp olmuştur.

YEREL BASIN DESTEKLENMELİ

Özelikle Devletin yerel basına hem ekonomik olarak destek ve teşfik vermesi şart olmuştur diyen Çarşamba Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sait Kuzu, “Yarın diğer medya kuruluşlarının aynı kaderi paylaşmayacağının garantisi yoktur.  Bir an önce gerkli tedbirler alınmalıdır.”dedi.

samsun meday grup çarşamba gazeteciler cemiyeti sait kuzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
SAMSUN’DA  YUVA ISITAN YARDIM
SAMSUN’DA YUVA ISITAN YARDIM