Advert

BARAJ İÇİN TOPLANDILAR

Salıpazarı İçme ve Sulama Barajı için çalışmalar başlarken, Düzköy Mahalle sakinleri istimlak bedelleri için bir araya geldi.

BARAJ İÇİN TOPLANDILAR
BARAJ İÇİN TOPLANDILAR HABERSAL.NET

Düzköy Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Salıpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı Hasan Yüksel’in öncülüğünde toplanan mahalle sakinleri “baraja karşı değiliz, hakkımız olan verilsin”dedi.

Çarşamba, Terme ve Salıpazarı ilçelerini sel ve taşkınlardan koruyacak olan Salıpazarı Barajı'nın kamulaştırma işlemleri bitti, inşaatı başladı. Barajın 158 milyon liraya mal olacağı belirtilirken, kamulaştırmadan dolayı mağdur olmak istemeyen Düzköy Mahalle sakinleri Merkez Camii avlusunda toplandı.

Salıpazarı Muhtar Dernek Başkanı Hasan Yüksel,“Uzun zamandır kamulaştırma ile ilgili sıkıntılarının olduğunu, olayın mahkemeye taşındığını ve sürecin devam ettiğini belirterek "Mahalle halkı olarak baraja karşı değiliz. Sadece kamulaştırma bedellerinin yeniden revize edilerek halkımızın da memnun olacağı, gönül rahatlığı ile doğup büyüdüğü ata topraklarını bırakarak kendilerine yeni bir düzen kurmalarını istiyoruz.”dedi.

salıpazarı salıpazarı barajı kamulaştırma düzköy hasan yüksel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
SAMSUN’DA  YUVA ISITAN YARDIM
SAMSUN’DA YUVA ISITAN YARDIM