Advert

VE... DÜNDAR KONUŞTU

Çarşamba Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Dündar, biyokütle enerji santrali teklifinin kendisine geldiğini ancak kesin bir dille ret ettiğini belirterek, "Gündeme bile almadım" dedi.

VE... DÜNDAR KONUŞTU
VE... DÜNDAR KONUŞTU HABERSAL.NET

Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne ÇED zorunluluğu olmadan kurulma çalışmalarına başlanılan ve 'oldu bittiye' getirilerek tüm izinleri alınan Biyokütle Enerji Santrali'nin, 31 Mart öncesi görevde olan Çarşamba Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Dündar tarafından 'Ovaya santral olmaz denilerek ret edildiği' ortaya çıktı.

Proje çalışmalarına 2018'in son çeyreğinde başlandığı anlaşılan ancak kurulma çalışmaları için 31 Mart seçimleri sonrası beklenen santral, Samsun Büyükşehir'de ve kurulacağı ilçe olan Çarşamba Belediye Başkanları'nın değişmesiyle harekete geçti.

İmar Planı değişikliğiyle ilgili son yerel seçimlerde aday gösterilmeyen ve 31 Mart öncesi dönemin Belediye Başkanı olan Hüseyin Dündar, önüne gelen santral projesini, başlamadan belediye olarak rafa kaldırdığını açıkladı.

O SANTRALİ GÜNDEME DAHİ ALMADIM

Eski Başkan Dündar, "Bu projenin yapılacağı alandaki imar değişikliğiyle ilgili Büyükşehir'den görevliler talepte bulundular. Ama kesin bir dille ret ettim. 15 yıl görev yaptığım ilçede daha önce 2014'de de bir santral projesi  vardı. O arazinin şartlarının tarıma elverişli olduğuyla ilgili raporları önlerine koydum, ilgililere gönderdim ve o zaman da durdurduk. Bu biyokütle enerji santrali de getirildi ama gündeme dahi almadım. Ovanın ortasına santral olur mu. Bu gerekçeyle talepleri geri çevirdiğim gibi, belediyenin gündemine de başkanlığım süresince getirmedim. Benim böyle bir işin içinde olduğum düşünülemez. Bizden sonra imar değişikliğini yapmışlar, santrale yol açılmış" dedi.

31 MART SONRASI HER ŞEY DEĞİŞTİ

AK Partili Eski Başkan Avukat Hüseyin Dündar'ın karşı çıktığı santral, 31 Mart sonrası koltuğun yeni sahibi olan AK Partili Avukat Halit Doğan'ın döneminde kurulmaya başlandı. Santralin yapılacağı alan için en önemli engel olan 'İmar Değişikliği'de tamamlandı. 31 Mart'tan sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan AK Partili Mustafa Demir'in Başkanı olduğu Büyükşehir Meclisi, santralin yapılacağı alanın imar değişikliğini onayladı. Sessiz sedasız yürütülen çalışmaların sonucunda santral tüm izinlerini aldı.

HEDEFHALK

çarşamba biyokütle hüseyin dündar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
SAMSUN’DA  YUVA ISITAN YARDIM
SAMSUN’DA YUVA ISITAN YARDIM