Advert

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN KRİTİK UYARI

Samsun Valiliği, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle birlikte yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın geri dönüşlerinde, yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullandıkları evlerde gıda, yiyecek ve içecek türünden hiçbir malzemeyi bırakmamasının önem arz ettiği bildirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN KRİTİK UYARI
SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN KRİTİK UYARI HABERSAL.NET

Samsun Valiliği, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle, yaylalarda yaşayan vatandaşların kış koşulları nedeniyle dönüş yapan vatandaşlara, erzaklarını yayla evlerinde bırakmaması konusunda uyardı.

TERÖRLE TOPYEKÜN MÜCADELE

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 25/09/2019 tarih ve 16373 sayılı genelgesi ile Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğünü, milli güvenliğini ve kamu düzenini tehdit eden, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini yok etmeye yönelik eylem ve saldırılarda bulunan terör örgütleriyle topyekûn mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğü, son dönemlerde ciddi lojistik sıkıntısı yaşayan terör örgütünün yayla ve meralardan dönüş mevsiminin başlamasıyla birlikte erzak ve yaşam malzemesi ihtiyacını bu bölgelerde bırakılan malzemelerden karşılayabileceği, bu nedenle; vatandaşlarımızın geri dönüşlerinde, yayla evleri ile yerleşim yerlerinden uzak yazlık olarak kullandıkları evlerde gıda, yiyecek ve içecek türünden hiçbir malzemeyi bırakmamasının önem arz ettiği bildirilmiştir. Bu evlere sahip tüm vatandaşlarımızın konuya özenle dikkat etmeleri rica olunur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

samsun valilik yayla terör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı