Advert

ERDAL AVCI “GEREKİRSE ÖLÜM ORUCU TUTARIZ”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Çarşamba Ovası’nı 3-5 rantçıya teslim etmeyeceğiz gerekirse ölüm orucuna başlayacağız” diyerek tepkisini gösterdi.

ERDAL AVCI “GEREKİRSE ÖLÜM ORUCU TUTARIZ”
ERDAL AVCI “GEREKİRSE ÖLÜM ORUCU TUTARIZ” HABERSAL.NET

Terme, Ayvacık ve Salıpazarı Ziraat Odası Başkanları Çarşamba Eğercili Mahallesi’ne yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili ortak basın açıklaması yaparken, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “Çarşamba Ovası’nı 3-5 rantçıya teslim etmeyeceğiz gerekirse ölüm orucuna başlayacağız” diyerek tepkisini gösterdi.

“Çarşamba Türkiye’nin sayılı ovalarındandır. Bu mesele Çarşamba meselesi değildir, Ayvacık, Terme, Salıpazarı’nın meselesi de değildir. Bu mesele Türkiye’nin kalbine hançer sokulmuş bir yaradır. 2018 yılı Kasım ayında gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Pakdemirli Samsun Milletvekilimiz Sayın Hancıoğlu’nun santral konusunu gündeme getirmesi üzerine yazılı olarak cevap vermiştir. Bu yazılı belge şu an sayın vekilimizin elindedir ve sayın bakanımız o cevapta Çarşamba Ovası’na böyle bir santralin kesinlikle kurulamayacağını söylemişken, hangi akla hizmet etmektedir ki bu santralin yapılmasına izin veriliyor. Buradan doğacak zarar da Suat Uğurlu Barajı’ndan içme suyu Çakmak Barajı’na pompalanmaktadır ve bu suyu Samsunlu vatandaşlarımız içmektedir.

Samsunlu tüm vatandaşlarımızın içme suları zehirlenecek, bu nedenle bu meseleye tüm Samsunlu vatandaşlarımızın, tüm devlet büyüklerimizin sahip çıkması gerekiyor. Burada 6 aydır bir tesis yapılıyor, ancak bu tesisin kararı geçtiğimiz ayın 30’unda meclisten çıkıyor. 6 ay önce başlayan bu tesisin inşaatı bunlara kim izin verdi ya da kim göz yumdu? 6 aydır Çarşamba Belediye Meclisi’nde neden bu konu gündeme gelmemiştir? Bu kentte nefes alıp veren her canlıya zarar verecek olan bu santralin durdurulması gerekmektedir. Zerre vicdanı olanın bu santrale karşı çıkması ve inşaatının durdurulması gerekiyor. Çarşamba Ovası’nı 3-5 rantçıya teslim etmeyeceğiz, gerekirse ölüm orucuna başlayacağız.”

AYVACIK ZİRAAT ODASI ERDAL AVCI BİYOKÜTLE SANTRAL ÇARŞAMBA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
SAMSUN’DA  YUVA ISITAN YARDIM
SAMSUN’DA YUVA ISITAN YARDIM