Advert

BAŞKAN ADEM OSMA, AHİLİK HAFTASINI KUTLADI.

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adem Osma, Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN ADEM OSMA, AHİLİK HAFTASINI KUTLADI.
BAŞKAN ADEM OSMA, AHİLİK HAFTASINI KUTLADI. HABERSAL.NET

Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda büyük rol oynayan ve 13’üncü yüzyılda görülmeye başlayan Esnaf kuruluşu olan Ahilik geleneğinin günümüzde de yaşatılıyor olması büyük önem taşıyor. Ahilik teşkilatı iş ahlakını yayan ve benimseten bir kuruluştur. Alın teriyle kazanılan bir sermaye olmayınca helale dayanmayan kazançlar toplumun çeşitli sıkıntılar yaşamasına neden oluyor. Bu nedenle bir ahilik kültürüyle yoğrulan esnafımız toplum yapısı içinde büyük önem taşımaktadır.

Ahilik, Esnaf ve sanatkârın yetiştirilme, çalışma biçimine yönelik ilkelerin yüzyıllar öncesinden gelen anlayışı içinde yer alan 'Gözü, Gönlü ve Kalbi Tok Olmak' düşüncesiyle kurumsallaşmış bir meslek teşkilatıdır. Esnaf, Ahilik öğretisi gereği iç denetim yolunu açık tutarak, kusurlu mal üretiminden kaçınırken, aynı zamanda tüketici haklarını koruyan, geleneksel bir kurumun ilkelerini yerine getirmektedir

Bizlere düşen en önemli görev manevi iklimle var olmuş bu geleneği kendimiz ve nesillerimizin hayatında uygulanmasını sağlamak olmalıdır.

Bu duygularla Milletimizin daha güzel yarınlara erişmesini, diler. Tüm Esnaf ve Sanatkâr Camiasının Ahilik Haftasını ve gününü kutlar. Hayırlı işler dilerim.

SALIPAZARI ADEM OSMA AHİLİK HAFTASI ESNAF ODASI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı