Advert

AYDEMİR VE ERSOY’DAN TMO’YA ZİYARET

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir ve Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO)’nin Çarşamba Şeker Fabrikası içerisinde yer alan fındık alım deposunu ziyaret etti.

AYDEMİR VE ERSOY’DAN TMO’YA ZİYARET
AYDEMİR VE ERSOY’DAN TMO’YA ZİYARET HABERSAL.NET

TMO fındık alım deposunu ziyaret eden Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir ve Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, yetkililerden fındık alımı ve alımda dikkat edilen hususlarla ilgili bilgiler alarak incelemelerde bulundu.

Ziyaret sonunda açıklama yapan Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Salıpazarı Ziraat Odası Başkanımız Zafer Ersoy ile birlikte fındık alım depolarını ziyaret ederek alımlarla ilgili ve alımlarda dikkat edilen hususlarla ilgili bilgiler alarak TMO tarafından yapılan fındık alımını yerinde inceleme fırsatı bulduk. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi TMO tarafından fındık alımında çürük, çatlak ve ne oranına çok dikkat ediliyor ve alımlarda titiz davranılıyor. Bu da fındık ihracatının kaliteli olması için büyük önem taşıyor. Fındık üreticimizin fındığını TMO’ya getirirken bunlara özen göstermesini istiyoruz. Üreticimiz yoğunluk nedeniyle kuyrukta beklemek zorunda kalıyor, ancak TMO’da üreticimize yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Tüm üreticilerimizin bu sezonda inşallah yüzü gülecektir” şeklinde konuştu.

ydemir’in ardından açıklama yapan Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy ise şunları söyledi:

“Fındık hasadı sonrasında TMO fındık alımına başladı ve bizde alımları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Muammer başkanımın da söylediği gibi üreticimiz fındığını TMO’ya teslim ederken kuru olmasına, çürük ve çatlak olmamasına özen gösterirse hem fındığının randımanı gerçek değerini bulur hem de fındığından hak ettiği parayı kazanır ve ihracatta kaliteli fındık ihraç ederek devletimizin milli ekonomisine daha çok katkımız olmuş olur. Ben tüm üreticilerimizin yüksek randımanlı fındık teslim etmesini temenni ediyorum.”

salıpazarı çarşamba ziraat odası muammer aydemir zafer ersoy fındık tmo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı