Advert

MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR: SALIPAZARI VE TERME AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Salıpazarı ve Terme ilçelerinde büyük hasar var, tarım bitti ve ekili alan kalmadı. İki ilçemizin de afet bölgesi ilan edilerek, yaralarının en kısa sürede sarılması gerekiyor' dedi.

MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR: SALIPAZARI VE TERME AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ
MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR: SALIPAZARI VE TERME AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ HABERSAL.NET

Salıpazarı ve Terme ilçelerinin selden büyük zarar gördüğünü belirten İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, iki ilçenin acilen ‘afet bölgesi’ olarak ilan edilmesi gerektiğini ifade etti. Yaşar, “Terme’nin dörtte üçü selden etkilenmiştir. Bu ilçemizde köprüler çökmüştür. Sanayi bölgesinde sular halen çekilmemiştir. Buralarda tarım bitmiş, ekili alan kalmamıştır. Terme’de tarım ekonomisi çökmüştür. İki ay önce meydana gelen selde dallarda fındık kalmamıştı, bu felaketle birlikte tarlada çeltik başta olmak üzere diğer ürünler de kalmadı” diye konuştu.

HASAR ÇOK BÜYÜK

Salıpazarı ilçesinde de aynı durumun yaşandığını belirten Milletvekili Yaşar, “Daldaki fındık da, hasat edilen yerdeki fındık da sel suları ile derelere gitmiştir. İlk tespitlere göre, 44 mahallenin 38’inde yüzde 50 oranında fındık kaybı vardır. Fındıkta ve diğer ürünlerde çok büyük zarar ziyan var. Taban arazileri tamamen çamur ve balçık içinde. Yaşanan heyelan nedeniyle, Salıpazarı’nda Konakören, Güzelvatan, Tacalan, Kırgıl, Karayonca gibi mahallelerimizin bazılarına halen ulaşım sağlanamazken, sokakların bazılarında da ulaşım yoktur. Merkeze uzak bazı mahallere de halen elektik ve su verilememiştir.  Her iki ilçemizde de görüldüğü gibi zarar da hasar da çok büyük boyuttadır. Bu nedenle, iki ilçemizin de afet bölgesi ilan edilerek, yaralarının en kısa sürede sarılması gerekiyor. Daha öncede söylediğimiz gibi köprülerin yeniden elden geçirilmesi ve dere yataklarının ıslah edilmesi gerekiyor. Bu ilçelerimizde altyapı çalışmalarının da acilen yenilenmesi lazım” ifadelerini kullandı.

SALIPAZARI İYİ PARTİ BEDRİ YAŞAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı