Advert

BAYRAM’DA SAHTE PARAYA DİKKAT

Samsun polisi yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı hayvan sahipleri ve vatandaşlara bilgilendirme yapıp, broşür dağıttı.

BAYRAM’DA SAHTE PARAYA DİKKAT
BAYRAM’DA SAHTE PARAYA DİKKAT HABERSAL.NET

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Başkomiser Volkan Saral, "Mağduriyetleri önlemek adına buradayız" dedi

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Canik İlçesi'ndeki hayvan pazarında, sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı bilgilendirici broşür dağıttı.

MAĞDURİYET YAŞANMASIN

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Başkomiser Volkan Saral, "Yaşanabilecek bazı mağduriyetleri önlemek adına buradayız. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Asayiş ve KOM şube müdürlükleri olarak konusunda uzman ekiplerimizde satıcılar ve vatandaşların  mağdur olmamaları konusunda bilgilendirme yapıyoruz" diye konuştu.

ÇİZMEK GÜVENLİ DEĞİL

Sahte paranın anlaşılması adına basit yöntemlerle bilgilendirme yapan Mali Suçlar Büro Amiri Komiser Yardımcısı Metin Özdemir, "Paranın sahte olup olmadığını dokunup ve kabartmasına bakarak anlayabiliriz. Ayrıca sahteliği  parayı gün ışığına tutarak gizli görüntü yöntemiyle anlayabiliriz. Vatandaşımız genellikle parayı geliştirilmiş bir kalemle çizerek anlamaya çalışıyor ama sahteciler o konuyu aştı. Çizme yöntemi artık güvenilir değil. Öte yandan paranın gerçekliği seri numarasına bakarak anlaşılır. Çünkü sahte parada numaralar aynıdır. Halkımız bunlara dikkat etmeli. Şüphelenmeleri durumunda mutlaka polise haber vermeli gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

kurban bayramı sahte para polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı