Advert

Başkan Ersoy, Bahçenizde 'File Sistemi'ni uygulayın

Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, işçi maliyetini ve ürün kaybını düşüren, küflenme hastalığının önüne geçen, daha kısa sürede hasada imkan veren File Sistemi'nin uygulanması yönünde tavsiyede bulundu.

Başkan Ersoy, Bahçenizde 'File Sistemi'ni uygulayın
Başkan Ersoy, Bahçenizde 'File Sistemi'ni uygulayın HABERSAL.NET

Salıpazarı’nda  2019 yılı fındık hasadı Ağustos ayında başlayacak. Ziraat Odası Başkanı Ersoy, fındık bahçelerinde File Sistemi'nin uygulanması konusunda üreticileri uyardı.

HEM MALİYET HEM DE ZAMAN KAYBINI ÖNLÜYOR

Hasat zamanında hem işçi maliyetini en aza indiren hem de hasadın kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlayan File Sistemi'nin oldukça önem arz eden bir uygulama olduğunun altını çizen Ziraat Odası Başkanı Ersoy, "File Sistemi'nde fındığın toprakla teması kesildiği için Aflatoksin (küflenme) hastalığının önüne geçmiş oluyoruz. Ayrıca ot arasına ya da toprağa karışmak kaydıyla oluşan ürün kaybını da önlemiş oluyoruz" dedi.

ERKEN HASAT UYARISI

Erken hasat uyarısı da yapan Başkan Ersoy  açıklamasında, "Erken hasat yapıldığında randıman kaybı olacağını unutmayın. Bölgemizin geçim kaynağı olan fındığın üretim maliyetini düşürmek, kazancını artırmak için çalışmalarımız devam edecek" ifadelerine yer verildi.

salıpazarı ziraat odası file fındık zafer ersoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı