Advert

HALİT DOĞAN,"ÇARŞAMBA ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLMA YOLUNDA”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, "Çarşambamız, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin (OMÜ) önemli bir yerleşkesi haline gelmiştir." dedi.

HALİT DOĞAN,
HALİT DOĞAN, HABERSAL.NET

Doğan, yaptığı açıklamada, Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'nde yer alan Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi öğrencilerinin hakimlik ve savcılık sınavlarında önemli bir başarıya imza atarak başarı sıralamasında dokuzuncu sıraya yükseldiğini vurguladı.

Kısa bir süre önce kurulmasına rağmen akademik kadrosu ve kalitesi ile Türkiye'deki Hukuk Fakülteleri arasında önemli bir yere sahip olan Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi'nin akademik anlamda kendini kanıtladığını kaydeden Doğan, "Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi eğitim, yaşam, akademik kadro, barınma gibi özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen hukuk fakülteleri içerisinde yer alıyor." dedi.

Doğan, şunları kaydetti.

"Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu, yeni yurtlar ve sosyal alanlarla Çarşambamız, Ondokuz Mayıs Üniversitesinin önemli bir yerleşkesi haline gelmiştir. Bu süreçte en önemli rolü Çarşambalı hemşehrilerimiz almıştır. Üniversiteyi ve öğrencileri benimseyen Çarşambalı iş adamları yatırımlarını öğrencilerimize yönelik yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar. Çarşambalılar fakültelerine sahip çıktı. Üniversite şehri olma yolunda çok hızlı mesafe kat ettik. Çarşambalı hemşehrilerimiz misafirperverliğini göstererek öğrencilerimizi kendi ailelerinden birisi olarak gördü ve kapılarını açtı. Çarşamba Belediyesi olarak bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirerek öğrencilerimize her konuda destek oluyoruz."

ÇARŞAMBA HALİT DOĞAN ÜNİVERSİTE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı