Advert

BEDRİ YAŞAR, 'ESNAFA TEŞVİK PAKETİ AÇIKLANMALI'

Yİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Esnaf ve sanatkâr kesiminin izlenen yanlış hükümet politikaları karşısında teşvik ve destek sağlanmadan ayakta kalması ve işlerini sürdürmesi mümkün değil.

BEDRİ YAŞAR, 'ESNAFA TEŞVİK PAKETİ AÇIKLANMALI'
BEDRİ YAŞAR, 'ESNAFA TEŞVİK PAKETİ AÇIKLANMALI' HABERSAL.NET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Esnaf ve sanatkâr kesiminin izlenen yanlış hükümet politikaları karşısında teşvik ve destek sağlanmadan ayakta kalması ve işlerini sürdürmesi mümkün değil. Hükümet; esnaf ve sanatkâra yönelik yeni bir teşvik ve destek paketi açıklamalıdır' dedi.

Türkiye genelinde 1 milyon 910 bin iş yerinde, 1 milyon 775 bin esnaf ve sanatkârın hizmet vermekte olduğuna söyleyen İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun’da 38 bin 800 işyerinde, yaklaşık 35 bin 964 esnaf ve sanatkârın evine ekmek götürmeye çalıştığını ifade etti.  Yaşar, “Samsun’da 2019 yılının ilk altı aylık döneminde 245 esnaf ve sanatkârımız maalesef kepenk kapatmıştır. Bu sayı Türkiye genelinde aynı dönemde 53 bin 420’ye çıkmıştır. Bu çok üzüntü verici bir durumdur. Kapanan bu kepenklerin nedeni tamamen ekonomiktir. Ülkemizde uzun süredir yaşanan ekonomik kriz esnaf ve sanatkâr kesimini vurmuştur” diye konuştu.

MUTLAKA ÇALIŞMA YAPILMALI

Hükümetin esnaf ve sanatkârlar için yanlış politika yürüttüğünü ifade eden Yaşar, “Esnaf ve sanatkâr kesiminin teşvik ve destek sağlanmadan ayakta kalması ve işlerini sürdürmesi mümkün değildir. Bu nedenle, hükümet; esnaf ve sanatkâra yönelik yeni bir teşvik ve destek paketi açıklamalıdır. Çünkü ağır ekonomik şartlar karşısında bugün vergi ve BAĞ-KUR primi esnaf ve sanatkâr kesimi için büyük bir yük haline gelmiştir. Haksız rekabet ve piyasada yaşanan nakit sıkıntısı bugün esnaf ve sanatkâr kesiminin en büyük düşmanıdır. Bir de bütün bunlara işçi, memur, emekli ve çiftçi kesimi ile birlikte dar gelirli kesimin alım gücünün düşmesi eklenince, esnaf ve sanatkâr kesiminde iflaslar kaçınılmaz hale gelmektedir.  Hükümet mutlaka çalışma yaparak, kepenk kapatmaların önüne geçmeli, esnaf ve sanatkâr kesimini düşmüş olduğu bu bataklıktan kurtarmalıdır. Hükümeti bu konuda acilen önlem almaya ve esnaf ve sanatkâr kesiminin başta finansman sorunu olmak üzere yaşamakta oldukları bütün sorunlarını çözüme kavuşturmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN ESNAF BEDRİ YAŞAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı