Advert

TEKSTİL’DE SALIPAZARI RÜZGARI... KARAMAN TEKSTİL

Salıpazarılı İş adamlarının Salıpazarı,Çarşamba ve Terme İlçelerinde kurdukları tekstil fabrikalarında yüzlerce genç istihdam ediliyor.

TEKSTİL’DE SALIPAZARI RÜZGARI... KARAMAN TEKSTİL
TEKSTİL’DE SALIPAZARI RÜZGARI... KARAMAN TEKSTİL HABERSAL.NET

Salıpazarılı İş adamlarının Salıpazarı,Çarşamba ve Terme İlçelerinde kurdukları tekstil fabrikalarında yüzlerce genç istihdan ediliyor.

 

TERME EKONOMİSİNE KATKI

İş adamı Ahmet Karaman tarafından 3 bin 500 metre kare alana  kurulan tekstil fabrikası yaklaşık 3 yıl önce faaliye başladı. Kısa sürede Terme’nin en çok istihdam sağlayan firmalar arasına giren Karaman Tekstil’de yüzde 75’i kadın 230 kişi istihdam ediliyor.

MEMUR GİBİ ÇALIŞIYORLAR

Firmada çalışan işçilerine mesai yaptırmayan İşletme sahibi Ahmet Karaman “ İşçilerimiz bizden memnun, biz de onlardan memnunuz. İşçilerimize mesai yaptırmıyor, hatta Cumartesi-Pazar günleri de çalıştırmıyoruz.”dedi.

SIFIRDAN BU GÜNLERE

Çevre ilçelerden de işçi çalıştırdıklarını ifade eden Ahmet Karaman “ Firmamız 3 yılldır faaliyet gösteriyor. Sıfırdan başladık, çok şükür bu günlere kadar geldik. Zaten İstanbul’da bu işi yapıyorduk. Halen İstanbul’da çalışmlarımız devam ediyor. Maliyetler nedeni ile doğup büyüdüğümüz yere ekonomik girdi sağlamak amacı ile Terme İlçemizde bu fabrikayı faaliye geçirdik. Çalışan işçilerimize asgari ücret, aervis ve yemek gibi sosyal haklar sağlıyoruz. Şu an için  çoğu kadın 230 çalışanımız var. Bu sayı her geçen gün artıyor.”dedi.

Habersal Gazetesi olarak görüştüğümüz işçilerde bu uygulamadan memnun olduklarını, işlerini de severek yaptıklarını söylediler.

 

 

terme karaman tekstil ahmet karaman habersal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı