Advert

O İMAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, eşini ve çocuklarını terk ederek 24 yaşındaki genç kızla kayıplara karışan imamla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, "Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan müfettiş talebinde bulunduk. İdari tahkikat sürecek" dedi

O İMAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR
O İMAMLA İLGİLİ FLAŞ KARAR HABERSAL.NET

Samsun'un Bafra İlçesi İnözü Koşaca Mahallesi'nde yaşayan 24 yaşındaki Havva M., 4 Temmuz Perşembe günü ortadan kayboldu. Aile, jandarmaya başvurarak kızlarının kayıp olduğunu bildirdi. Jandarma ekipleri, İnözü Koşaca Camii'nin imamı evli Davut O.'nun da evine ve camiye gelmediğini belirledi. Jandarma ekipleri, imam Davut O. ile Havva M.'nin birlikte kaçtığını saptadı.

MÜFETTİŞ TALEP EDİLDİ

Samsun Medya Grubu'na olayla ilgili açıklamada bulunan İl Müftüsü Veysel Çakı, "Müftülük olarak, imamla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan müfettiş talep ettik. Biz olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Böyle bir durumun yaşanmasını, bir imamın böyle bir işe karışmasını doğru bulmuyorum. İdari tahkikat sürecek" diye konuştu.

CEZASINI ÇEKECEK 

Süreçin takipçisi olacaklarını belirten Müftü Çakı, "Her kurumda yanlış davranışlar oluyor. Bu nedenle yanlış yapan muhakkak cezasını çekecektir. Olayın açıklığa kavuşması adına sürecin takipçisi olacağız" ifadelerini kullandı.

bafra imam yasak aşk müftü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı