Advert

SULAMA KANALLARINDAN ELEKTRİK ÜRETEBİLİRİZ

Bafra Belediyesi MHP'li Meclis Üyesi Hakan Aytünür, meclise sunduğu önergede; ilçedeki sulama kanallarına güneş panelleri yerleştirerek, belediyeye enerji geliri sağlayabileceklerini söyledi. Başkan Hamit Kılıç ve meclis üyeleri, önergeyi olumlu buldu.

SULAMA KANALLARINDAN ELEKTRİK ÜRETEBİLİRİZ
SULAMA KANALLARINDAN ELEKTRİK ÜRETEBİLİRİZ HABERSAL.NET

Bafra Belediyesi MHP Meclis Üyesi Hakan Aytünür, son zamanlarda ilçedeki sulama kanallarında artan boğulma vakalarına dikkat çekmek amacıyla Belediye Meclisi'ne önerge sundu.

Sulama kanallarının üzerine güneş panelleri yerleştirerek hem insanların kanala serinlemek için girmesinin önüne geçebileceklerini hem de belediyeye güneşten elektrik enerjisi geliri elde edebileceklerine dikkat çekti.

YENİLENEBİLİR ENERJİ BELEDİYEYE EK GELİR SAĞLAR

Güneş panellerinin GAP Projesi kapsamında Güneydoğu bölgesinde kanallarda uygulandığına dikkat çeken MHP'li Meclis Üyesi Aytünür, "Son dönemde sulama kanallarında üzücü boğulma vakalarına şahit oluyoruz. Kanalların üzerine güneş panelleri koyarak, hem kanallara serinlemek için giren insanları engellemiş oluruz hem de yenilenebilir enerjinin bir kolu olan güneş sayesinde belediyemize elektrik enerjisinden ek gelir sağlamış oluruz" dedi.

Aytünür'ün bu önergesi Bafra Belediye Meclisi tarafından kabul görürken, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da bu konuda detaylı bir çalışma yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

samsun bafra sulama kanalları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı