Advert

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA 'VERİLEN SÖZLER UNUTULDU MU?'

MEDİKÜM yönetimiyle bir araya gelen Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Medikal sektöre ilişkin söz verenler bugün baktığımızda bu sözleri unutmuş durumda. Hükümet verdiği sözün arkasında durmalı ve kamu alımları yoluyla medikal sektörü desteklemeli' dedi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA 'VERİLEN SÖZLER UNUTULDU MU?'
SAMSUN MİLLETVEKİLİ ERHAN USTA 'VERİLEN SÖZLER UNUTULDU MU?' HABERSAL.NET

Samsun Milletvekili Erhan Usta, MEDİKÜM’ü ziyaret ederek, yönetimiyle bir araya geldi. Samsun’da medikal sanayinin gelişimi üzerine istişarelerde bulunan Usta, “Samsun'un ekonomik kalkınması için büyük önem arz eden medikal sanayi yoluna yakın zaman önce Büyükşehir Belediyesince taş konulmuştur. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Mediclust AŞ’den desteğini ve fonunu çekmesi son derece yanlıştır. Bizim belediyecilikten anladığımız ve beklediğimiz yalnızca çöp toplaması değildir” diye konuştu.

Milletvekili Erhan Usta, “Meclis kürsüsünde sürekli dile getirdiğimiz üzere Samsun medikal gelişim için bütün imkanlara sahiptir. Biz her zaman medikal sanayinin arkasında durduk ve her zaman açık yüreklilikle elimizden geleni yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Bir takım siyasiler gibi boş bir seçim vaadi olarak görmedik. Verdiğimiz sözleri unutmadık. Bugün yine bu doğrultuda MEDİKÜM yönetimiyle Samsun'da medikal gelişim üzerine görüşme sağladık. Talep ve şikayetlerini dinledik. Konular üzerinde istişare ettik. Medikal firmaları devletten destek görememenin mağduriyetini yaşıyorlar. Devletin temel ihtiyaç kategorisinde yer alan medikal sektörünün çok yüksek bedellerle ithalat batağına sürüklenmesinde milletin hiçbir menfaati yoktur. Ayrıca yapılan ihracatlar da gereksiz bürokratik kırtasiyecilik ile engellenip, sektörün sonu hazırlanmaktadır. Samsun için gerekli istihdam alanını büyük ölçekte karşılayabilecek medikal sanayinin önü acilen açılmalı, artık Samsun'un idarecileri ve siyasetçileri bir an evvel bu yanlıştan dönmeli ve gereken desteği vermelidir. Onuncu kalkınma planında yer alan kamu alımları yoluyla özel sektör üretiminin teşvik edilmesine ilişkin öncelikli dönüşüm programı çerçevesinde Samsun’da medikal sektöre destek verilmelidir. Üzülerek ifade etmek gerekir ki 31 Mart seçimleri öncesinde Samsun’a gelip medikal sektöre ilişkin söz verenler bugün baktığımızda bu sözleri unutmuş durumdalar. Hükümet verdiği sözün arkasında durmalı ve kamu alımları yoluyla medikal sektörü desteklemeli” ifadelerini kullandı.

samsun bağımsız erhan usta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı