SALIPAZARI’NDA “ÖNCELİK YAYANIN”

Salıpazarı İlçe Emniyet Amirliği trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince yaya geçitleri ve kavşaklar “önce yay” ikonları ile boyanıyor.

SALIPAZARI’NDA “ÖNCELİK  YAYANIN”
SALIPAZARI’NDA “ÖNCELİK  YAYANIN” HABERSAL.NET

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılı  “yaya öncelikli trafik yılı” olarak ilan edildi.

Sürücülerin yaya ve okul geçitleri öncesinde uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak suretiyle yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla karayolu üzerine yaya önceliğine vurgu yapan “önce yaya” ikonlarının araçların yaklaşım yönünde ,tüm ışıksız okul ve yaya geçitlerine çizdirilmesi ve uygulamanın öncelikle şehrin önem arz eden noktalarından başlayarak 01 Temmuz 2019 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

Salıpazarı İlçesinde  mevcut iki ışıksız okul geçidi ve altı ışıksız yaya geçidine “önce yaya” ikonları  Salıpazarı İlçe Emniyet  Amirliği Trafik Tescih ve Denetleme Büro Amirliği ve Salıpazarı Belediyesi işbirliği ile çizildi.

Yetkililer Sürücülerin tüm ışıksız okul ve yaya geçitleri ile kavşak giriş ve çıkışlarında yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerekmekte olup bu kurallara uymayan sürücüler hakkında 2918 sayılı karayolları trafik kanunu 74/a ve 74/b maddeleri 488 TL idari para cezası uygulanacağını belirtti.

samsun salıpazarı öncelik yaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı