Advert

ESM BAŞKANI MUSTAFA NİYAZİ BULUT "SALIPAZARI BARAJI BİR AN EVVEL BİTİRİLMELİ"

Samsun'daki sorunu baraj çözer ESM Samsun Şube Mali Sekreteri Mustafa Niyazi Bulut, "Terme'de, içme suyu ve sulama göreviyle birlikte taşkın önleme görevi de bulunan Salıpazarı Barajı’nın gerekli ödenekler sağlanarak bir an önce bitirilmesi gerekmektedir" dedi

ESM BAŞKANI MUSTAFA NİYAZİ BULUT
ESM BAŞKANI MUSTAFA NİYAZİ BULUT HABERSAL.NET

Terme'de yaşanan sel felaketinin ardından açıklamalarda bulundu. Bulut, bölgede yapılan projelere ödenek sağlanması gerektiğini belirterek, "22 Haziran 2019 tarihinde Terme ilçemizde kısa sürede yağan yoğun yağmur nedeniyle bir sel felaketi meydana gelmiştir. Öncelikle yaşadıkları felaketle ilgili yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sendikamız tarafından yaşanan sel felaketiyle ilgili yerinde incelemeler yapılmıştır. Sel felaketinin meydana geldiği andan itibaren sel nedeniyle meydana gelebilecek zararların en az hasarla atlatılması için DSİ’nin özveriyle çaba sarf ettiği görülmüştür.

Bölgemizde bu tür felaketlerin yaşanmaması için DSİ’nin bu bölgede yaptığı projelerine  yeterli miktarda ödenek sağlanmalıdır. Ayrıca, bölgede taşkınlara neden olabilecek akarsuların menbaalarındaki üst havza taşkın önleme tesislerinin yapımına öncelik verilmelidir. Bunlarla birlikte Terme özelinde; içme suyu ve sulama göreviyle birlikte taşkın önleme görevi de bulunan Salıpazarı Barajı’nın gerekli ödenekler sağlanarak bir an önce bitirilmesi gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

 

esm mustafa niyazi bulut salıpazarı barajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı