Advert

İYİ PARTİ HEYETİ SEL BÖLGESİNDE...BORÇLAR ERTELENSİN

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve beraberindeki heyet Terme’de sel bölgesinde incelemelerde bulundu.

İYİ PARTİ HEYETİ SEL BÖLGESİNDE...BORÇLAR ERTELENSİN
İYİ PARTİ HEYETİ SEL BÖLGESİNDE...BORÇLAR ERTELENSİN HABERSAL.NET

Terme ilçe merkezinde ve mahallelerinde yağış nedeniyle meydana gelen su ve sel baskınlarında zarar gören bölgelerde vatandaşları ziyaret eden İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar vatandaşların şikayetlerini dinledi.

Terme ilçe ve mahallede yaşayan halkın uğramış olduğu zararları yerinde incelemek, Sel felaketi neticesinde mağdur olan vatandaşların şikayetlerini istek ve taleplerini dinlemek için bölgeye gelen heyet, Terme Kaymamı Mehmet Parlak. Terme Belediye Başkanı  Ali Kılıç,Terme Ticaret Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi ve Zirat Odası Başkanı Ferda Ergün’ü de ziyaret ziyaret etti.

Vekil Yaşar, sel ve su baskından zarar n gören vatandaşlarlarımız. hasar ve zarar tespitlerin bir an önce sonuçlanarak mağduriyetlerin giderilmesini, yıkılan beton köprülerin yolların onarılmasını. Dere yatakların ıslahı kirli ve balçıklı su birikintilerin ilaçlanmalı  içme su Şebekelerinn onarılması gibi acil yapılması gerektiğini ifade etti.

İyi Parti Samsun Milletvekili  Bedri Yaşar,mağdur olan Çiftci ve esnafın devlet bankalarından ve kooperatiflerdeki borçların faizsiz ertelenmesi,vatandaşın ekili ve sele giden arazilerin mağduriyetin giderilmesi için ve yıkılan bozulan köprülerin yapılmasını  dere yatakların islahı, bölgenin geçim kaynağı olan fındık taban fiyatın acilen açıklanması  için TBMM de hükümetin yetkili bakanlarını ve yetkili kurumları talep ve uyaracaklarını belirtti.

Terme’deki programa Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın yanı sıra İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İyi Parti salıpazarı ilçe Başkanı Şakir ahin, İyi Parti Terme ilçe Başkanı Ata Sefer Ayyıldız, Salıpazarı  ve Terme İyi Parti Belediye Meclis Üyeleri de katıldı.

 

terme iyi parti bedri yaşar sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı