Advert

KARAPIÇAK, ‘ÖCALAN MEKTUBU TERS TEPTİ

31 Mart seçimlerinde Samsun'da sergiledikleri performansın daha fazlasını İstanbul'da sarf ettiklerini belirten MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, “Seçim öncesi ortaya çıkartılan Öcalan mektubu çok ters tepti" dedi.

KARAPIÇAK, ‘ÖCALAN MEKTUBU TERS TEPTİ
KARAPIÇAK, ‘ÖCALAN MEKTUBU TERS TEPTİ HABERSAL.NET

İstanbul'da olan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Terör Örgütü PKK'nın eli kanlı liderinin okunan mektubu AK Parti'nin Kürk seçmenini sandığa götürmeye yetmediğini kaydederek, "Seçim öncesi ortaya çıkan Öcalan, Demirtaş mektupları çok ters tepti. Mektubun kamuoyuna açıklanmasıyla birlikte 'AK Parti seçmeni ile ittifak yapıyorsunuz' diye MHP’den gidenler tepki koydu. HDP ile ortak hareket ettiği eleştirileri ile karşılananlar, Öcalan mektubu ile bunlar bir fırsat yakalamış gibi kendilerini aklar gibi MHP'ye saldırıya geçti" dedi. 

Cumhur ittifakı adayına oy verip vermediği sorusu üzerine MHP seçmeni hakkında İstanbul'da henüz tam analizi yapmadıklarını ama 500 bin Samsunlu seçmenle hemşeri derneklerinde bir araya geldiklerini ve hiç bir tepki ile karşılaşmadıklarını kaydeden Karapıçak, "Çalışmalarımızda örneğin bir hemşeri derneğinde yüz kişi varsa yüzde 20'si MHP, yüzde 60 ile 70’i AK Partili, geri kalanları diğer partiliydi. Bunlarla yaptığımız toplantılarda AK Parti seçmeni "Partisinin ilgisiz olduğunu" söylediler. Bunun raporunu hazırlayacağız. Samsun'daki performansın İstanbul seçimlerinde 2 katını sergiledik" şeklinde konuştu.

samsun mhp abdullah karapıçak istanbuli ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı