Advert

SALIPAZARI’NDA YEDAŞ DİYE BİR KURUM KALMADI...YAZIKLAR OLSUN

Salıpazarı’nda YEDAŞ işletme şefliğini kapattı, arıza birimi Terme’ye bağlandı. Vatandaşlar herhangi bir arızada yada işlemde muhattap bulamıyor.

SALIPAZARI’NDA YEDAŞ DİYE BİR KURUM KALMADI...YAZIKLAR OLSUN
SALIPAZARI’NDA YEDAŞ DİYE BİR KURUM KALMADI...YAZIKLAR OLSUN HABERSAL.NET

Samsun'un Salıpazarı  İlçesi'nde YEDAŞ'a olan tepki dinmiyor. Kira ve personelde tasarruf tedbirleri alan YEDAŞ, önce Salıpazarı İşletme Şefliği'ni kapattı şimdi de arıza birimini Terme’ye  bağladı.

YEDAŞ'ta işlem yapmak isteyen vatandaşlar 22 km uzaklıktaki Terme İlçesi'ne gitmek zorunda kalırken, herhangi bir arızada ise ekiplerin yaklaşık yarım saatlik yoldan gelmesini bekliyor.

VATANDAŞ TEPKİLİ

İlçede herhangi bir arıza durumunda gerekli desteği alamamaktan şikayetçi olan vatandaşlar, muhattap bulamıyor. Çalık Holding'in iştiraki olan YEDAŞ'ın bu uygulamadan acilen vazgeçmesini isteyen halk , önce Belediye Başkanı Halil Akgül ve , Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman’la görüşecek, sonuç alamaları halinde  Samsun Valisi Osman Kaymak'ı da ziyaret etmeyi planlayanlıyorlar.

VATANDAŞ HİZMET ALAMIYOR

Bilindiği üzere Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop'ta elektrik dağıtımı hizmeti veren YEDAŞ, son 3 yıldır bazı ilçelerde küçülmeye gitmiş, işletme şefliklerini kapatmıştı. Bölgedeki nüfus ve alan bakımından en büyük ilçeye bağlanan küçük ilçelerde yaşayan vatandaşlar, YEDAŞ'tan düzenli hizmet alamıyor, muhattap bulamadığını dillendiriyordu. Hatta bazı ilçelerde muhtarlar eylemlerle tepkilerini dile getirmişti.

Son yıllarda müşteri memnuniyetini ikinci plana atarak, vatandaşın ayağına hizmet götürmeyi değil, vatandaşı ayağına çağıran bir politika izleyen YEDAŞ, özellikle kırsal bölgelerde kamu hizmetini yeteri kadar veremiyor.

Salıpazarı’nda halk, YEDAŞ'ın işletme şefliğini geri vermesini istiyor

salıpazarı yedaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı