BAŞKAN ERSOY’DAN FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÇKS UYARISI

Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, "Üreticilerimiz mutlaka bu ay sonuna kadar işlemlerini yapsınlar,mağdur olmasınlar”dedi.

BAŞKAN ERSOY’DAN FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÇKS UYARISI
BAŞKAN ERSOY’DAN FINDIK ÜRETİCİLERİNE ÇKS UYARISI HABERSAL.NET

Başkan Ersoy, Fındık üreticilerinin, 2019 üretim yılı fındık alan bazlı gelir desteğinden yararlanabilmeleri için Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) bilgilerini yenilemeleri uyarısında bulunuldu.

Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, gazetemize yaptığı açıklamada, ÇKS başvuru süresinin 30 Haziran'da sona ereceğini, üreticilerimizin mağdur olmamaları için bu tarihe kadar mutlaka ÇKS başvuruları yapmları gerekmektedir.”dedi.

Ersoy, üreticilerin, alan bazlı gelir desteğinden yararlanmak adına başvuru yapmayı ihmal etmemesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bunun da iki boyutu var. Biri bireysel ekonomi, diğeri ise Salıpazarı ekonomisine giren bir para olacak. Merkezden gelen para ciddi miktarlarda ve bu şehre giren her para Salıpazarı ekonomisini etkileyecektir. O yüzden üreticilerimiz mutlaka bu ay sonuna kadar işlemlerini yapsınlar.

Alan bazlı gelir desteğinin, devletin üreticilere yapmış olduğu bir tarımsal destekleme olduğuna dikkati çeken Başkan Ersoy, "Esas amacı tarımla ilgili yapılabilecek üretimde 100 kilogram alınırken, 150-200 kilogram dönüm başı üretimi arttırmak için verilen bir paradır. Üreticilerimiz bu konuda daha duyarlı olarak bu verilen paraları verim arttırmaya yönelik olarak kullanmalı. Duyarlı olursak üretimi artırarak üreticilerimiz daha çok kazanabilir." diye konuştu.

 

salıpazarı ziraat odası zafer ersoy çks
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı