KUR'AN-IN ENGELSİZ DOSTLARI İYİLİK SOFRASINDA BULUŞTU

0-16 Mayıs Engelliler Haftası ve Ramazan-ı Şerif münasebetiyle bir İftar Özel Programı tertip edildi.

KUR'AN-IN ENGELSİZ DOSTLARI İYİLİK SOFRASINDA BULUŞTU
KUR'AN-IN ENGELSİZ DOSTLARI İYİLİK SOFRASINDA BULUŞTU HABERSAL.NET

Salıpazarı İlçe Müftülüğü Merkez Kız Kur'an Kursu Engelli Sınıfı ve Kardeş Kur'an Kursu Bafra İşitme Engelli Tuba Kur'an Kursu İyilik sofrasında buluştu.

Merkez Kız Kur-an Kursumuzun Bahçesinde gerçekleştirilen programa İlçe Kaymakamı Ali Osman Bulat, İlçe Milli eğitim müdürü Ali Savaş, ilçe Müftüsü Kenan Doğru, ilçe vaiz’i Şaban Uzal, ilçe koordinatörü Sama Yılmaz, Kur'an Kursu'nda eğitim alan işitme, görme, bedensel engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Program yoğun ilgi gördü .Katılım sağlayan özel kardeşlerimiz “Bizim için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş” deyip emeği geçen herkese teşekkür edip memnuniyetlerini dile getirdiler .

PROGRAM DA DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

İşitme ve Engelli öğrencilerimiz tarafından İşaret dili ile Kerim Kerim tilaveti şiir Salavatı Şerif ve dua okundu. Kaymakam Bulat, “Özel Ailelerimiz ve Engelli kardeşlerimiz zor bir imtihan da bu imtihan karşısın da gerek Dünya hayatın da gerek Ahiret hayatın da Rabbim mükafatlarını verecektir inşallah ,bizler elimizden gelen desteği her koşulda vermeye çalışıyoruz .Engelli öğrencilerin dinimizi öğrenmek için gösterdikleri gayretten dolayı tebrik ederek Ramazanlarını kutluyorum.” dedi.

İlçe Müftüsü Kenan Doğru ise “Gerek ailelerimizin Gerek bu özel kardeşlerimizin Allah katın da ayrı bir yeri olduğunu ,Bu imtihan karşısın da Sabrın önemli olduğu İki cihan da mükafatın kat kat olduğunu ifade etti .

Katılım sağlayan aile ve Özel Kardeşlerimizle tek tek ilgilenerek sohbet etti . Program da eğitim alan öğrencilere Belgesi ve Hediye takdimi yapılarak İftar açılışı ile son buldu.

salıpazarı kur'an kursu engelli kaymakam bulat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı