ÇARŞAMBA’DA HORTUM MEYDANA GELDİ!

​Çarşamba ilçesi Ağcagüney Mahallesi’nde meydana gelen ve 5 dakika etkili olan hortum bir evin çatısını tamamen uçurdu, elektrik hatlarını kopardı. Maddi hasar yaşanan afette can kaybı olmadı.

ÇARŞAMBA’DA HORTUM MEYDANA GELDİ!
ÇARŞAMBA’DA HORTUM MEYDANA GELDİ! HABERSAL.NET

Çarşamba ilçesinde dün öğleden sonra olumsuz hava şartları etkili oldu.  Bölgede aniden düşen hava sıcaklığı, şiddetli rüzgâr ile sağanak yağmura neden olurken Çarşamba ilçesine 12 kilometre mesafede olan Ağcagüney Mahallesi’nde hortum oluştuğu öğrenildi.

Beş dakika süren hortum mahallede Yusuf Uçar’a ait iki katlı evin çatısını tamamen uçurdu. Duvarları yıktı. Elektrik kablolularını söküp direkleri düşürdü.

Korku dolu anları anlatan ev sahibi Yusuf Uçar, “Ben o an evden uzaktım. Aniden hava bozdu. Evimizde annem Hava Uçar (55) ile babaannem Hanife Uçar(100) oturuyorlardı.

Komşularımızın da anlatmasına göre kısa sürede havada hortum oluştu. Evimizin yanından başlayıp çatımızı tamamen söküp, güneş enerjisini, çatı malzemelerini havada beş dakika süreyle döndürdü. Daha sonra malzemeleri komşumuzun bahçesine,  bizim bahçeye ve yola attı. O an çok şükür kimsenin canına, otlayan koyunlara zarar gelmedi” diye konuştu.  Annesinin ve babaannesinin o an evde olduklarını da hatırlatan ev sahibi Yusuf Uçar, hortum anında annesinin üst kata çıkıp camları kapattığını sonradan öğrendiğini ve hortum ona zarar vermediği için çok mutlu olduğunu kaydederek toplam maddi zararlarının 15 bin Türk Lirası olduğunu da ekledi.

Ağcagüney Mahallesi muhtarı Yaşar Uçar’da afetle ilgili yaptığı konuşmada, “Şükürler olsun can kaybı yaşamadığımız doğa olayı meydana geldi” dedi. Bir evin çatısını tamamen söken hortumun ayrıca elektrik hatlarına da zarar verdiğini aktaran muhtar Uçar, YEDAŞ yetkililerine haber verdik. Onlarda kısa sürede gelip direkleri ve kabloları yenilediler, dün gece bir kısma elektrik verilemedi ama bu sabahtan itibaren elektriğimiz geldi” dedi.

çarşamba ağcagüney hortum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı