Advert

JANDARMA’NIN 180.YILI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

​Milli Mücadelenin başladığı 19 Mayıs Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı ve Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180. Yılı nedeni düzenlenen proğram büyük ilgi gördü.

JANDARMA’NIN 180.YILI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
JANDARMA’NIN 180.YILI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ HABERSAL.NET

Milli Mücadelenin başladığı 19 Mayıs  Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı ve Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180. Yılı nedeni düzenlenen proğram büyük ilgi gördü.

Salıpazarı Şehirler arası terminalinde yapılan proğrama Salıpazarı Kymakamı Ali Osman Bulat,Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş, vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Salıpazarı Kaymakamlığı ve İlçe jandarma Komutanlığınca düzenlenen proğram saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Proğramda  Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığıdan (JAKEM) gelen Atlı Jandarma Timi Bir Jandarma Astsubay ve bir Uzman Jandarma personeli ile Plevne (Yarım kan İngiliz) ve Safir (Alman) atları ile Samsun İl Jandarma Komutanlığı emrinde görev yapan Coşku isimli bomba arama ve bombala köpeği ve Lodos isimli iz katip köpeği proğrama katılanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Atlı Jandarma Timi Personeli Uzman Jandarma Hakan Demir “Görevimiz jandarmanın motorlu araçlarının girmediği yerlerde plajlar sahiller mesire alanları turistik terler ormanlık alanlar patika yollar da önleyici hizmet olarak devriye atmak suç işlenmesini önlemektir.”dedi.

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180. yılına karşı gelen 2019 yılı nedeniyle bu kapsamda jandarma teşkilatının imkan ve kabiliyetlerinin tanıtımı ile özel maksatlı timler gösterilerini sundu.

Salıpazarı’nda düzenlenen proğramda Jandarma çocuk kadın kısmı amirliği,Jandarma Sualtı Timi, jandarma Parmak izi Timi,Jandarma olay yeri inceleme timi,jandarma Çevre koruma timi,jandarma trafik timi, Jandarma motosiklet timi, Jandarma atlı timi, Jandarma köpek timi davetlilere taıtıldı.

Proğramda ayrıca  maket jandarma personel standı öğrencilerin akına uğradı. Öğrenciler fotoğraf çekinmek için bir birleriyle yarıştı.

salıpazarı jandarma 180.yıl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
ÇARŞAMBA HAVALİMANI'NI 1 MİLYON 392 BİN 586 KİŞİ KULLANDI
SAMSUN’DA  YUVA ISITAN YARDIM
SAMSUN’DA YUVA ISITAN YARDIM