Advert

BAŞKAN AKGÜL, “BASININ ÖZGÜRLÜĞÜ GARANTİ ALTINA ALINMIŞTIR”

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeni ile bir mesaj yaımladı.

BAŞKAN AKGÜL, “BASININ ÖZGÜRLÜĞÜ GARANTİ ALTINA ALINMIŞTIR”
BAŞKAN AKGÜL, “BASININ ÖZGÜRLÜĞÜ GARANTİ ALTINA ALINMIŞTIR” habersal.net

Başkan Akgül mesajında;“Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile güvence altına aldığı temel haklardan biri olan Basın Özgürlüğü, çağdaş ülkelerle birlikte ülkemizde de kutlanmaktadır.

Anayasamız halk adına düşünce özgürlüğünü kullanan basının özgürlüğünü garanti altına alınmıştır.Basın mensuplarının halk adına üstlendikleri düşünceyi ve bilgiyi yayma görevi, kısıtlama ve engellemeyle karşılaşmadan aydınlatma ve bilgilendirme şeklinde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Basın mensuplarının halk adına üstlendikleri, düşünceyi yayma görevini, hiçbir engellemeyle karşılaşmadan yerine getirilmesi için ekonomik özgürlüğe sahip olması gerekmektedir. Hem basın kuruluşlarının ekonomik olarak gelişmesi, hem de bireyler olarak basın mensuplarının yaşam kalitesinin yükseltilmesi, basın özgürlüğü için çok önemlidir.

Basına adanmış hayatlar olarak gördüğüm basın mensupları zaman ve mekan tanımadan özveri ile görev yapmaktadır. Bu yüzden basın mensuplarının sosyal güvence ve gelecek endişesi yaşamadan görev yapması gerektiğini özellikle vurgularım.Bu anlamlı günde, başta ilçemizde yayın yapan basın kuruluşlarının ve Türk Basını’nın “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlar, her basın kuruluşunun basın meslek ilkeleri çerçevesine, özgürlüklerin hiçbir zaman kısıtlanmayacağı şartlarda faaliyet göstermesini dilerim.

salıpazarı halil akgül basın özgürlük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı