Advert

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI ŞAKİR ŞAHİN 23 NİSAN MESAJI

​İyi Parti Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI ŞAKİR ŞAHİN 23 NİSAN MESAJI
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI ŞAKİR ŞAHİN 23 NİSAN MESAJI habersal.net

Başkan Şahin,Kurtuluş Savaşı zamanı yokluklar içerisinde kurulan TBMM ile Türk halkının bugünlere geldiğini ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan'ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ettiğini hatırlattı.

"Kurtuluş savaşının zor koşulları altında kurulan Gazi Meclisimiz; büyük bir milletin ve ülkenin kaderini belirlemiş, bugünün güçlü ve büyük Türkiye'sinin temellerini atmıştır. Bağımsızlık mücadelesinin verildiği günlerde, millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğu gerçeği Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu ile tüm dünyaya ilan edilmiştir. Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün TBMM'nin kuruluş günü olan 23 Nisan'ı bir bayram olarak çocuklara hediye etmiş olması, en değerli varlığımız, ümidimiz, geleceğimiz olan çocuklarımıza duyduğu sevgi ve güvenin bir ifadesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin demokrasiye geçiş günüdür. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ilan edilmesi, çocuklarımıza hediye ettiği içinde ayrı bir önem taşımaktadır. Çocuklarımız ülkemizin geleceği, devletin ebed müddet devam etmesi için bir sigortadır."

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum."

 

 

salıpazarı iyi parti 23 nisan şakir şahin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı