TÜRKİYE 5.'Sİ ÇARŞAMBA'DAN

Samsun'da gerçekleştirilen "13. Uluslararası Robot Yarışması" nın çizgi izleyen robot kategorisinde Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Büyük başarı elde etti.

TÜRKİYE 5.'Sİ ÇARŞAMBA'DAN
TÜRKİYE 5.'Sİ ÇARŞAMBA'DAN habersal.net

Samsun/Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonunda gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye Genelinden 580 robot sergilendi. Robotlarını büyük bir heyecanla kıyasıya yarıştıran öğrenciler derece alabilmek için seyirciler önünde mücadele verdiler. Samsun'u 4 okulun temsil ettiği yarışmanın Çarşamba temsilcisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. 2 ay boyunca öğrencilerini yarışmaya hazırlakılarını belirten Elektronik bölümü öğretmenleri Erdal Özenç ve Mustafa Çakmak öğrencilerinin yarışmaya 8 robot ile katıldıklarını söyledi ve aldıkları başarıdan dolayı robot sahipleri öğrencileri İlhan Alkan Murat Uysal, Selim Düz, Sedat Sevinç, Furkan Özkan ve Nurullah Bektaş'a teşekkür ettiler. 580 çizgi izleyen Robot arasında 5. olan İlhan Alkan'ın robotu büyük ilgi gördü ve okulunun ödül bölümünde sergileniyor.

Öğrenci ve öğretmenlerinin başarısını büyük bir gururla tebrik ettiğini belirten Okul müdürü Talip Zorlu " Öğretmenlerimize gerçekten böyle başarılı birer öğrenciler yetiştirdikleri için teşekkür ediyor, öğrencilerimden ayrıca gurur duyuyorum. Uzun bir süre bu yarışmaya her gün aralıksı hazırlandılar ve emeklerinin karşılığınıda iyi bir dereceye girerek aldılar. Kendilerine okulumuz adına teşekkür belgesi vermeyi layık görüyor başarılarının devamını diliyorum dedi."

HABER:OĞUZHAN GÜZEL

ÇARŞAMBA ROBOT YARIŞMASI Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı