AYVACIK’TA KÖPEK KATLİAMI! BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'un Ayvacık ilçesine bağlı Orhan Gazi mahallesinde gece saatlerinde çok sayıda sokak köpeğinin belediye görevlilerin tarafından zehirlenerek katledildiği gündeme geld

AYVACIK’TA KÖPEK KATLİAMI! BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI
AYVACIK’TA KÖPEK KATLİAMI! BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI habersal.net

Samsun Kent Haber'e ulaşan görüntülere göre, Ayvacık Belediyesi görevlileri bu gece saatlerinde sokaklarda bulunan köpekleri bir araca topladıktan sonra, zehirleyerek katletti.

Ayvacık ilçesinde yaşanan köpek katliamını duyan bazı duyarlı vatandaşlar ise belediye görevlilerinin sokak köpeklerini zehirledikten sonra cansız bedenlerini bir araca koyarken görüntüledi. Ayvacık ilçesinde yaşanan köpek katliamına tepki gösteren duyarlı vatandaşlar belediyede görevli veterinerin bulunduğu olayda, kapalı kasa bir araç içerisine zehirlenmek için konulan 3 köpeği ise aracın peşinden koşarak kurtardı. Olayın görgü tanıkları sokak köpeklerinin belediyede veteriner olarak çalışan R.Ş. ile belediye personeli Z.A tarafından zehirlendiğini söyledi.

BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, bazı belediye görevlilerinin ilçede sokak köpeklerini sehirleyerek katletmesi olayı ile ilgil açıklama yaptı. Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, sokak köpeklerinin gece saatlerinde iki belediye görevlisi tarafından zehirlenerek katledilmesi olayı ile ilgili soruşturma talimatı verdiğini açıkladı. Samsun'un Ayvacık ilçesinde iki belediye görevlisinin sokak köpeklerini zehirleyerek Cuma gece saatlerinde katlettiği gündeme gelmişti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ayvacık Belediyesi Başkanı Halil Kalaycı, yaşanan olaydan son derece üzüntü duyduğunu, köpeklerin zehirlenmesi ile ilgili olayın ise bilgisi dışında gerçekleştiğini söyledi. Köpekleri zehirledikleri gündeme gelen iki belediye personelinin, bilgisi dışında bu eylemi yaptıklarını vurgulayan Ayvacık Belediye Başkanı Halil Kalaycı, yaptığı açıklamada, "yaşanan bu münferit olaya karışanlarla ilgili derhal soruşturma açılması talimatını verdim. Bu kişilere benim böyle bir talimatım olmamıştır. Bizim bilgimiz dışında yaşanan bu olaydan son derece üzüntülüyüm. Konuyla ilgili sorumlular hakkında gereken yapılacaktır" dedi.

 

ayvacık köpek katliam belediye halil kalaycı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı