SALIPAZARI’NDA POLİS HAFTASI KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası, Salıpazarı’nda kutlandı.

SALIPAZARI’NDA POLİS HAFTASI KUTLANDI
SALIPAZARI’NDA POLİS HAFTASI KUTLANDI habersal.net

Cumhuriyet  Meydanı’nda  Atatürk büstü önünde çelenk koyma töreni ile başlayan etkinlik, Emniyet binasında  verilen ikramlarla son buldu. Kutlamaya, Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, Salıpazarı Belediye Başkan Vekili İsmail Kazanç,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay,İlçe Emniyet Amiri İbarhim Özden, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Tüm polisler adına bir konuşma gerçekleştiren İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden “Bu gün Türk Polisi olarak 174. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.

Özden konuşmasında “Bu sevincimizi birlikte paylaşma nezaketi gösteren sizlere, şahsım ve mensubu olmaktan gurur duyduğum teşkilatım adına saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 174. Yıldönümü kutlama törenimize hepiniz hoş geldiniz.

1845 tarihi Türk Emniyet teşkilatı açısından önemli bir noktadır. Çünkü bu tarihe kadar zabıta olarak nitelenen teşkilatımız; 10 nisan 1845 tarihinde yayınlanan polis nizamnamesi ile ilk kez polis adı altında hayata geçmiş ve Emniyet Teşkilatının kuruluş günü olarak kabul edilmiştir.

Teşkilatımız kuruluşundan bugüne kadar anayasa ve kanunlar çerçevesinde cesaret ve fedakarlıkla görev yapmış, devletimizin bekası, huzur ve güven ortamını sağlamak uğruna nice Şehitler ve Gaziler vermiş, ancak ülkesine, Devletine, Milletine hizmet anlayışından asla ödün vermemiştir.

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığı, insan haklarına saygıyı, adaletli olmayı, tarafsızlığı, vatan ve millet sevgisini kendisini ilke edinen polisimizin, dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin huzur ve güven ortamını kanunlar çerçevesinde korumaya devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Halktan kopuk bir görev anlayışıyla başarılı olmak asla mümkün değildir. Salıpazarımız, Karadeniz bölgesinin en huzurlu ilçelerinden biridir ve bu husustaki en büyük pay şüphesiz ki siz değerli Salıpazarı halkınındır. 

Temennimiz odur ki Salıpazarı ilçemizde polis ve halk bütünleşecek, sizlerden aldığımız destekle ilçemizdeki huzur ve güven ortamı devam edecektir.

Sözlerime son verirken tüm teşkilat mensuplarımızın ve fedakar ailelerinin Polis gününü kutluyorum. Bugüne kadar görevleri uğruna canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle anıyor, Gazilerimize acil şifalar diliyorum.”dedi.

HABER:FATMANUR UZUN

salıpazarı polis haftası kutlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı