Advert

BAŞSAVCILIKTAN O OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

16 yaşındaki kıza cinsel istismar ile ilgili Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi.

BAŞSAVCILIKTAN O OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
BAŞSAVCILIKTAN O OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA habersal.net

Çarşamba Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“24/10/2018 tarihi itibariyle 16 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel istismara maruz kaldığı iddiası ile ilgili olarak başlatılan soruşturmaya dair kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla iş bu basın açıklamasının yapılması gerekli görülmüştür.

Soruşturmaya konu olayda mağdure Ş.Y.’nin alınan ifadesi kapsamında, mağdurenin bir çok kişi tarafından farklı tarihlerde cinsel istismara maruz kaldığı ve bu cinsel istismar eylemlerinin bir süredir devam ettiğinin iddia edilmesi üzerine, soruşturma dosyasına yansıyan beyan ve deliller ışığında 15 şüpheli soruşturmaya dahil edilmiş olup, haklarında gözaltı işlemi uygulanmıştır. Şüphelilerden K.K., C.T., K.G., K.S., E.S., M.C.A., A.T., H.E.Z., B.Y. ve S.A. olmak üzere 10 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan ifadelerinin ardından 01.11.2018 tarihinde tutuklanmaları talebiyle sevk edildikleri Çarşamba Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmış, diğer 5 şüpheli ise, savcılık ifadelerinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır. Soruşturma tüm yönleriyle devam etmektedir.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ O AÇIKLAMASI

çarşamba başsavcı basın açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı