Advert

FINDIK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE… TMO FINDIK ALIMINA BAŞLIYOR

Fındık alım fiyatlarına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Toprak Mahsulleri Ofisimizle ile 1 Kasım'dan itibaren levanta kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 liradan almaya başlayacağız'' diyerek müjdeyi verdi.

FINDIK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE… TMO FINDIK ALIMINA BAŞLIYOR
FINDIK ÜRETİCİLERİNE MÜJDE… TMO FINDIK ALIMINA BAŞLIYOR habersal.net

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık üreticisine müjdeyi verdi. Kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 liradan almaya başlayacağız'' ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın açıklamasının o kısmı:

Gündemimizde bir fındık meselesi var. Büyük önem taşıyor. Ülkemizin yıllara göre değişmekle birlikte 2-3 milyar dolar düzeyinde bir fındık ihracatı var. Fındık üreticilerini desteklemeye de önem verdik. İktidarlarımız döneminde, bu malum muhalefetin yaklaşımlarına dikkat ederek değil, vatanımızın, milletimizin, devletimizin geleceğine bakarak değerlendirme yapmamız lazım. Fındık üreticilerimize bugüne kadar 7,5 milyar lira destekleme ödemesi yaptık.

Fındık üreticisi de dahil, milletvekillerimiz de dahil, muhalefet de dahil kimse bunun farkında değil. Ben aklı selim ile hareket ettiğine inandığım milletime sesleniyorum. Geçtiğimiz fındık fiyatlarının düşük seyretmesi üzerine müdahale alımına gittik. 10 ila 10,5 lira fiyatla 143 bin ton fındık alımı gerçekleştirdik. Bu yıl ise rekolte düşük olmakla birlikte kalite iyi gözüküyor. Fındık fiyatlarının düşmeye başlamasıyla Toprak Mahsulleri Ofisini devreye sokalım dedik.

TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren fındığın kilosunu 14 kiradan, Giresun fındığının kilosunu da 14,5 liradan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz. TMO'nun stoklarından da 10 bin fındığı teminat karşılığı FİSKOBİRLİK'e vererek bu kurumu da desteklemiş oluyoruz."

ERDOĞAN TMO FINDIK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Halil     2018-10-26 Helel be reis şimdi ol be gerisini düşünme
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı