Advert

ZİRAAT ODALARI BAŞKANLARI ANKARA’DA

Samsun Ziraat Odaları Başkanları fındıkta TMO'nun piyasaya girmesini sağlamak için Ankara'ya çıkarma yaptı.

ZİRAAT ODALARI BAŞKANLARI ANKARA’DA
ZİRAAT ODALARI BAŞKANLARI ANKARA’DA habersal.net

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Salıpazarı Ziraat Odası Başkanı Zafer Ersoy, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Ankara'da gerçekleştirecekleri bir dizi ziyaret için  Samsun'dan havayoluyla başkente gitti. 

Ziraat Odası Başkanları, temaslarının ardından TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile TZOB'da bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacaklar. Oda başkanları, geçen yıl dolar 3,5 lirayken 3 dolardan satılan fındığın, bu yıl dolar 5,7 liraya çıkmasına, yaşanan enflasyona, girdilerdeki artışa rağmen 12 liradan fiyat bulmasının 'kabul edilebilir' bir şey olmadığını bildirdiler.

TMO DEVREYE GİRMELİ

Fındıkta 12 liranın üreticiler tarafından kabul görülen bir fiyat olmadığına dikkati çeken Ziraat Odası Başkanları, "Zaten külleme hastalığı, fındık kokarcası ve doğal afetler nedeniyle rekoltenin geçen yılın çok altında kaldığını tahmin ediyoruz. TMO, piyasaya girmeden fındıkta fiyat istikrarını sağlamak mümkün değildir. Ofis fındığı kilogram başına en az 15 liradan almalıdır. Geç kalınmış da olsa TMO, fındık alımına girmelidir" dedi.

ziraat odası ankara fındık tmo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı