Advert

MUHTAR YÜKSEL BARAJI SORDU... DURDURULDU MU? DURDURULMADI MI?

Düzköy Mahalle Muhtarı Hasan Yüksel Salıpazarı barajının akıbetini sordu.

MUHTAR YÜKSEL BARAJI SORDU... DURDURULDU MU? DURDURULMADI MI?
MUHTAR YÜKSEL BARAJI SORDU... DURDURULDU MU? DURDURULMADI MI? habersal.net

Salıpazarı İlçesinde istimlak bedelleri yüzünden tartışmalara neden olan Salıpazarı içme ve sulama barajının durdurulduğu iddiaları üzerine bir açıklama yapan Düzköy Mahalle Muhtarı Hasan Yüksel, Baraj yapımı durduruldu mu? Durdurulmadı mı? diyerek “birilerinin çıkıp bu vatandaşa bir açıklama yapması gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  TESK’te yaptığı konuşmada ihalesi başlamayan projelere başlanmayacağının altını çizmişti,  “Ancak ihalesi yapılmış daha henüz doğru dürüst başlanmamış projelere onları oturup konuşup onlara başlamayacağız. Onları şu anda bir kenara koyuyoruz”  açıklamasının ardından gözler ihalesi yapılmış ama henüz yapımına başlanmayan Salıpazarı içme ve sulama barajına çevrildi.

Düzköy Mahalle Muhtarı Yüksel, gazetemize yaptığı açıklamada;“Bu baraj başta Düzköy, Çiçekli ve Karaman Mahalle sakinlerini mağdur etmiştir. Halkımız istimlâk paralarını almayı umut ederken bu tür söylentilerin daha çok mağduriyetler yaratacağını düşünüyorum. Devletimizin yetkili kurumlarından barajın akıbeti ile ilgili bir açıklama bekliyoruz. Baraj yapımı durdu mu? Durmadı mı? Sessizlik ve belirsizlik bizleri tedirgin etmektedir.

Baraj  bölgesinde oturan halkımızın daha fazla mağdur olmamaları için birilerinin çıkıp bize bir açıklama yapması en doğal hakkımız diyen Muhtar Yüksel “ Yeterince mağdur olduk. Bir an önce çıkıp işin aslını bu millete anlatın”dedi.

 

düzköy salıpazarı baraj ihale istimlak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Haşim Yüksel     2018-11-02 Konuş be amca ne olup bittiğini bizde bilelim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı