Advert

Kredi borcu olanlara ödeme kolaylığı…

Türkiye Bankalar Birliği kredi borcu olanlara ödeme kolaylığı sağladı.

Kredi borcu olanlara ödeme kolaylığı…
Kredi borcu olanlara ödeme kolaylığı… habersal.net

Ekonomik aktivitedeki yavaşlamanın ve dövizdeki dalgalanmanın da etkisiyle son dönemde bazı işletmelerin kredi borçlarını zamanında ödemeye zorlandıkları konuşuluyordu. Hatta bazı firmalar kredilerini yeniden yapılandırma yolunu da seçmişti. Türkiye Bankalar Birliği (TBB), dün bir tavsiye kararı alarak kredi borcu olan işletmelere ve esnafa çok önemli bir kolaylık sağladı.

30 NİSAN 2019 KRİTİK

Kararla firmaların kredilerini zorlanmadan ödemesi amaçlandı. Bu imkandan kredi borcu 15 milyon TL’nin altında olan işletmelerden belli şartları sağlayanlar yararlanacak. Böylece, 30 Nisan 2019’a kadar vadesi dolacak veya taksit ödemesi olan krediler, 6 ayı anapara ödemesiz olmak üzere 24 ay vadeye kadar yapılandırılacak.

BÜYÜMEYE KATKI

 Bankalar Birliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Uygulama için, işletmeler, bankalara münferiden başvuracak olup, talepleri her bir banka tarafından kendi risk yönetimi ve kredi politikaları çerçevesinde değerlendirilecek. Bankacılık sektörü, kaynakların ülkemizin menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanılmasının gayreti içinde olmaya ve büyümenin sağlıklı biçimde sürdürülmesine katkı sağlamaya devam edecektir.”

KREDİ BANKALAR BİRLİĞİ ESNAF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı