Advert

SAMSUN’DA İTTİFAK YOK!

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP İl Başkanı Taner Tekin, il yönetimi ve ilçe başkanları ile yerel seçimler öncesi MHP'nin oy haritasını çıkardı.

SAMSUN’DA İTTİFAK YOK!
SAMSUN’DA İTTİFAK YOK! habersal.net

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ve MHP İl Başkanı Taner Tekin, il yönetimi ve ilçe başkanları ile yerel seçimler öncesi MHP'nin oy haritasını çıkardı. Diğer partilerden gelebilecek tepki oylarını da hesaba katan MHP, daha önce MHP'li belediye başkanının seçildiği ilçelerde yeniden kazanmayı planlıyor.

Aday belirleme çalışmalarına başlayan ancak bazı ilçelerin aday adayı yarışına sahne olmasını benimseyen MHP Genel Merkezi'nin A Takımı'nda yer alan Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ile MHP Samsun teşkilatı, Samsun'da MHP'nin beklenenin çok üzerinde oy alarak bir çok ilçeyi partilerinin kazanacağına inandığını söyledi.

10 İLÇEDE GÜÇLÜYÜZ

İl Başkanı Taner Tekin ile birlikte tüm ilçelerin ve kapatılan beldelerdeki oy potansiyellerini araştıran Usta, "Şu ana kadar MHP, 9 ilçede farklı zamanlarda seçim kazanmış. Bazı ilçelerde beldelerini almış. Atakum ve Tekkeköy hariç, Büyükşehir dahil tüm ilçelerde seçimi kazanmaya yakınız ya da AK Parti'den sonra ikinci partiyiz. Yani 10 ilçede MHP güçlü olarak var. O nedenle bu yerel seçimlerde güçlü adaylarla, kazanmak için sahaya çıkıyoruz" dedi.

VİZYONER ADAYLARLA SAHAYA ÇIKACAĞIZ

AK Parti'nin rakibinin kesinlikle Samsun'da MHP olduğunun altını çizen Erhan Usta, "Büyükşehir önemli. 10 ilçede seçimi alarak, diğer ilçelerde de oylarımızı artırarak, sandıktan zaferle çıkmayı hedefliyoruz. O nedenle kazanabilecek bir adayla yola çıkacağız. Her seçmenin oyuna talibiz. Müthiş bir ekiple, her ilçedeki adaylarımızla, sürdürülebilir vizyon projelerimizle seçmenin karşısına çıkacağız" diye konuştu.

SAMSUN'DA İTTİFAK OLACAĞINI SANMIYORUZ

MHP İl Başkanı Taner Tekin de, Samsun'da ittifak ile ilgili bir çalışma olacağını sanmadığını ifade ederek, "Biz o nedenle çok ciddi çalışıyoruz. Daha önce MHP'ye oy vermiş her seçmene gideceğiz. Anlatacağız projelerimizi. Adaylarımızı da vizyoner yönleriyle tanıtacağız. Çünkü Samsun'da MHP, herkesi kucaklayacak, örnek belediyecilik yapacak. Asarcık'taki kıt imkanlarla olan memnuniyeti tüm Samsun görüyor."

MHP NERELERDE SEÇİM KAZANDI?

MHP, geçmiş yıllardaki yerel seçimlerde Samsun'daki hangi ilçe ve beldeleri kazanmıştı. İşte o ilçeler ve beldeler; İlkadım İlçesi: Necattin Demirtaş, Canik İlçesi: Şefik Yazgı, Bafra İlçesi: Hasan Aslan, Çarşamba İlçesi: Nazif Kılıç, Ladik İlçesi: Mehmet Karahan, Ayvacık İlçesi: Erkan Avcı, Kavak İlçesi: Şerif Ün, Asarcık İlçesi: Şerif Klağuz, Havza İlçesi: Tuncer Keskin, Alaçam İlçesi: İlyas Acar, Salıpazarı İlçesi: Hasan Düzenli,Terme Kocaman ve Hüseyinmescit Beldesi, Bafra Çetinkaya Beldesi."

Kaynak:Hedef Halk 

mhp samsun ittifak yerel seçim erhan usta taner tekin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı