SEÇİM BİTTİ,SIRA GEÇİMDE

Bir süredir ülke gündemini meşgul eden 31 Mart Mahallli İdareler seçimleri bitti.

SEÇİM BİTTİ,SIRA GEÇİMDE
SEÇİM BİTTİ,SIRA GEÇİMDE habersal.net

Bir süredir ülke gündemini meşgul eden 31 Mart Mahallli İdareler seçimleri bitti.

Bitti bitmesine de sonuçları hala tartışılmaya devam ediyor. Neyi tartışıyorlar onu da anlamış değilim. Sandıktan çıkan sonuca saygı duymak, demokrasinin gereğidir. Yıllarca iktidar mensupları sandık vurgusu yaparak halkın iradesinin ve tercihinin üzerinde bir güç tanımadıklarını söyleselerde madalyonun öbür yüzü hiçte öyle değilmiş. Eğer sonuçlar istedikleri gibi çıkarsa sorun yok. Haaa... aksi bir sonuç kabul edilemez.

On bir gündür İstanbul muamma... say say bitmiyor. Olmadı bi daha say. Nereye kadar. Bu saatten sonra YSK ne karar verirse versin Ak Parti İstanbul’u hem sandıkta hem de vicdanlarda kaybetmiştir. Bu gerçeği hiç bir şey değiştirmeyecektir. Bence seçimin sonuçlarından ziyade Ak Parti neden kaybettiğinin muhasebesini yapmalıdır.

Yerel seçimlerin üzerinden on bir gün geçti. Ancak ülke normale dönmüş değil. Beyler seçim bitti. Sandıklar kapandı ve sayıldı. Halk bir tercih yaptı. Cumhur İttifakı’na güven oyu verdi. Genelde bu böyle. Kaybedilen yerlerde herkes şapkasını çıkartıp önüne koymalıdır.

Samsun’da Atakum ve İlkadım gitti. Neden?.. Kim kimi yanlış yönlendirdi? Bu iki ilçede sadece Ak Parti Belediye Başkan Adayları mı kaybetti? Yoksa bu süreci yanlış yöneten ve yönlendirenler mi? Bu sorunun cevabını Ak Parti teşkilatları kendi içinde bulmalı ve vermelidir.

Salıpazarı’nda süpriz olmadı. 2014 yerel seçimlerini yüzde 53’le alan Halil Akgül bu kez yüzde 62 ile çok rahat kazandı. Şimdi iş zamanı, şimdi çalışma ve verilen sözleri tutma zamanı. Meydanlarda “yol sorunu tarih olacak” diyen Akgül’ün takipçisi olacağız. Çıraklık, kalfalık ve şimdi ustalık zamanı. Bakalım bu dönem şahlanış olacak mı? İyi niyetinden hiç şüphem yok. Son dönem sendromu yaşar mı? Göreceğiz.

Evet beyler seçim bitti. Sırada geçim var. Vatandaş oyunu kullandı. Vatandaşlık görevini yerine getirdi. Ama ekonomi alarm veriyor. Bir an önce seçim atmosferinden çıkıp hükümetin ekonomik tedibirler alması gerekiyor. Ekonomi işçinin kıdem tazimnatına göz dikmekle düzelmez.

salıpazarı habersal sait kuzu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı