Reklamı Geç
Advert

ALİ TURHAN’IN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Saadet Partisi Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Ali Turhan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yayınladı.

ALİ TURHAN’IN  ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI
ALİ TURHAN’IN  ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI habersal.net

Türk milletinin en kötü şartlarda dahi birlik ve beraberlik içinde olduğuna dikkat çekilen açıklama şöyle devam etti:

“Bugün üzerinden bir asır geçmesine rağmen hala destansı mücadelesini konuştuğumuz Çanakkale Zaferi’nin yıldönümüne ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Esareti hiçbir zaman kabul etmeyen milletimiz bundan 104 yıl önce tüm dünyaya ibretlik bir savunma ile bu düşüncesini ilan etmiştir. Çanakkale’ye baktığımızda aslında bugünün bir fotokopisini yaşadığımızı görmekteyiz. Yurdu işgal etmek için Çanakkale’ye tüm güçleri ile acımasızca saldıran düşman kuvvetlerine, bu coğrafyada yaşayan Türkü, Kürdü,  Çerkezi, Lazı, Arabı ve  birçok farklı etnik kökeni ile kahramanca karşı durmuştur. İşte o zaman emperyalist güçlere göğüslerinde bulunan iman ile cevap veren ecdadımız bizlerin daima gurur kaynağı olmuştur.

‘Çanakkale Geçilmez’ ibaresini tüm dünyaya ilan eden milletimiz bugün de aynı özveri ve birlik içinde dıştan gelen her türlü oyuna karşı dimdik durmaktadır. Düşman bir asır geçse de tankla, topla tüfekle ve yüzbinler ile yıkamadığı ülkemizi bugün farklı senaryoları ile yıkma gayreti içindedir. Ama dedelerimizin ve ecdadımızın izinde yürüyen bu millet, bugün de bu oyuna düşmedi ve düşmeyecektir. Dün nasıl birlik içinde isek bugün de bu birlik ile daha nice asırlarca ülkemiz bu topraklarda varlığını sürdürecektir. Bu birlik ve beraberlik en güçlü devletler arasında yer almamızda büyük etken olacaktır.

Bu vesile ile vatanımızın bekası için Çanakkale’de hayatlarını kaybeden şehitlerimizi minnet ile yad ediyoruz. Bugüne kadar kanlarını ve canlarını memleket sevgisi için veren tüm şehitlerimize rahmet diyorum” 

salıpazarı ali turhan çanakkale zaferi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı