Advert

81 İLDE EŞ ZAMANLI SALIPAZARI’NDA DA YAPILDI

"Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" kampanyası Salıpazarı'nda trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar bilgilendirildi.

81 İLDE EŞ ZAMANLI SALIPAZARI’NDA DA YAPILDI
81 İLDE EŞ ZAMANLI SALIPAZARI’NDA DA YAPILDI habersal.net

Bütün illerde eş zamanlı yapılan olan eylem ile 2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik yılı ilan edilişi, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyuruldu.

Salıpazarı’nda trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde sürücüler ve yayalar bilgilendirildi.

Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat,Belediye Başkanı Halil Akgül,İlçe Jandarma Komutanı Hakan Akçay, İlçe Emniyet Amiri İbrahim Özden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Savaş’tan oluşan protokol üyeleri ile öğrenciler yay geçitlerinde uygulama yaptı. Sürücüler uyarılılarak broşür dağıtıldı.

Kaymakam Bulat, hiç bir şey insan hayatından önemli değildir diyerek uygulamaya destek çıktı. Kaymakam Bulat “Trafikte öncelik yayaların, özellikle yaya geçidinin olduğu yerlerde sürücülerin durarak yayalara yol vermesi, onların güvenliği açışından son derece önemli. Bu kurala uymayan sürücülere cezai yaptırım uygulanacaktır.”dedi.

salıpazarı trafik yaya güvenliği içişleri bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı