Advert

SEÇİM SANDIKLARI BELLİ OLDU

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçmenlerin oy kullanacağı sandıklar belirlendi.

SEÇİM SANDIKLARI BELLİ OLDU
SEÇİM SANDIKLARI BELLİ OLDU habersal.net

YSK'nın 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak  yerel seçimler için hazırladığı  seçim takvimi işliyor. Seçmen listelerini 31 Ocak itibarıyla kesinleştiren  YSK, seçmenlerin  oy kullanacağı sandıkları da belirledi.

Salıpazarı’nda 75 sandık bölgesinde 17 bin 935 seçmen oy kullanacak.

Oy kullanılacak sandık bilgileri YSK tarafından belirlendi. YSK’nın sitesinde yer alan seçmen sorgulama sayfası da aktif oldu. Seçmenler “nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağım’’ sorularına YSK’nın internet sayfasında yer alan “seçmen sorgulama” ekranından kimlik bilgilerini girerek, yanıt bulabilecek. Seçmen, bugünden itibaren e-devlet sistemi üzerinden de nerede ve hangi sandıkta oy kullanılacağı öğrenilebilecek.

5 ADIMDA OY VERME İŞLEMİ

YSK’nın sitesinde nasıl oy kullanılacağına dair bir broşür de yayınlandı. Buna göre, 5 adımda oy verme işlemi şu şekilde olacak;

1- Oy verme günü yanınıza T.C. Kimlik Numaralı; T.C. Kimlik Kartı (TCKK),nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, pasaport, evlenme cüzdanı, resmi dairelerce verilmiş kimlik kartı vb. resimli ve resmi nitelikli belgeyi almayı unutmayın.

2- Birleşik oy pusulalarını, zarf ve "EVET" mührünü alıp kapalı bölüme geçin.

3- Birleşik oy pusulalarında tercih ettiğiniz bölüme mührü basınız. Birleşik oy pusulalarını zarfa koyarak, zarfı kapatın.

4- Oy zarfını sandığa atın.

5- Sandık seçmen listesinde adınızın bulunduğu yerin karşısına imzanızı atın.

 

yerel seçim seçim sandığı ysk salıpazarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı