Advert

SİYASETTE ÖZLENEN TABLO... ÜÇÜ BİR ARADA

​31 Mart Yerel seçimleri öncesi Salıpazarı’nda üç belediye başkan adayı bir araya geldi.

SİYASETTE ÖZLENEN TABLO... ÜÇÜ BİR ARADA
SİYASETTE ÖZLENEN TABLO... ÜÇÜ BİR ARADA habersal.net

Ak Parti Salıpazarı Belediye Başkan adayı Halil Akgül ve İlçe teşkilatı İyi Parti İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Ak Partili heyeti İlçe binasında İyi Parti İlçe Başkanı Refaettin Karaca, Belediye Başkan adayı Refaettin Karaca ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

“SİYASET ALIŞIK DEĞİL”

İyi Parti Salıpazarı Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Refaettin Karaca’ya hayırlı olsun diyen Belediye Başkanı ve Ak Parti Salıpazarı Belediye Başkan adayı Halil Akgül “Siyaset böyle tablolara alışık değil, yıllardır Salıpazarı’nda seçimler hep sancılı olmuştur. Siyasetin dili hep ağır olmuş, kırgınlıklar ayrışmalar yaşanmıştır. Bizler artık bu olguları yok etmek istiyoruz. Refaettin kardeşimizin de  Şakir kardeşimin de İsmail başkanımın da bu seçimlerde kesinlikle bir ayrım gözetileceğine ve aramızda ayrı gayrı bir şey olmayacağını düşünmüyorum.Salıpazarı bizim ilçemiz,benim de Refaettin kardeşimin de derdi  Salıpazarı’na hizmet etmek. Biz öyle görüyor ve o gözle bakıyoruz. Benim belki gözümden kaçan veya belki onun aklında olan fikirlerimizi ortaya koyucaz istişare yapıcaz ve ilçemiz için Salıpazarı’nın gençleri ve çocukları için daha güzel bir Salıpazarı için beraber gayret edeceğiz.

“İLK TEBRİK EDEN BEN OLURUM”

Bir yarışa girdik, halkımızın teveccüğü hangi yönde olursa ben buradan söz veriyorum, kim kazanırsa ilk tebrik eden ben olurum. Sonuçta bu bir siyasi yarıştır.Onun için beraber yarışacağız, fikirlerimizi söyleyeceğiz. Yaptıklarımızı ve yapacakalarımızı söyleyeceğiz. Herkes kendini ifade etmeye çalışacak. Sonuçta halkımızın tercihi hangi yönde olursa bizde o tercihe saygı duyacağız.Doğrulara doğru diyeceğiz ve yanlış gördüklerimizi de hep beraber sizler de bizlerde olmak şartıyla eleştirerek daha iyi yapılmasını sağlayacağız.

“GÖNÜL BAĞIMIZ VAR”

Bugün randevumuzu burada kabul ettiniz. Tebrikleri kabul etmek üzere bize kucak açtınız. Ben bugüne kadar dediğim gibi gerek Şakir kardeşimizle gerekse Refaettin kardeşimizle büyük bir gönül bağımız var. Birbirlerimizi tanıyoruz ve herkes kimin ne kadar iyi niyetli olduğunu ve samimi olduğunu mutlaka biliyordur. Hakkımızda hayırlı olan ne ise o nasip olsun diyorum.”dedi.

İyi Parti Salıpazarı Belediye Başkan adayı Refaettin Karaca Ak Parti heyetinin kabulunde yaptığı konuşmada “bel altı vuruşlar, arkadan dolanmalar, kötü söylemeler benım kitabımda yazmaz.”dedi.

“BENİM KİTABIMDA YAZMAZ”

Karaca “Bizim muradımız Salıpazarı,ülkemizin birliği ve bütünlüğüdür.Benim düşüncem barış içerisinde bu seçimleri yürütmek, kimsenin kimseyi kırmadan demokratik tahammüllerin bize verdiği hukuki süreç ve çerçeve içerisinde kardeşahane bir şekilde şeçim sürecini tamamlamak. Zaten Parti olarak böyle bir kararımız var.Tabi eksikliklerimizi de söyleyeceğiz. Salıpazarı’mızın ihtiyaçlarının neler olduğunu söyleyeceğiz. Hiçbir zaman bel altı vuruşlar, arkadan dolanmalar, kötü söylemeler benım kitabımda yazmaz. Sizin de kıtabınızda yazmasın.

“SEÇİMLER SAVAŞ DEĞİLDİR”

Bizim gayemiz hoş bir sada bırakmak şu gök kubbede Biz eserleri ile güzellikleri ile ve bizden sonra gelen nesiller şunu diyebilmeli ya burada bir belediye başkan adaylarımız vardı ki birbirlerini kırmadan dökmeden seçim kampanyası yaptılar. İşte biri kazandı öbürü onu tebrik etti. Onlar ilçemizin hem siyasi kültürünü yukarlara doğru taşıyor hem de bu siyasi kültürü bizden sonraki geleceklere de güzel ışık tutuyor. Ben bu konuda çok rahatım. Seçimler bizim için bir savaş değildir,cenk değildir. Seçimler kaybedilir ve kazanılır. Kazanmayı sindirebildiğimiz kadar kaybetmeyi de sindirebilme kültürü yaşamamız lazım. Nihayetinde kararı vatandaşımız verecek. Takdir Allah’ın, biz kadere inanan insanlarız.

CÖMERT VE CESURUZ”

Bizim kaderimiz de Salıpazarı insanına iğne ucu kadar hizmet gibi bir yazı varsa onu biz kabulleniyoruz. Yoksa da eyvallah diyoruz.  Hz.İbrahim’in ateşine su taşıyacak kadar cömertiz. Hz.İsmail’e de koç olacak kadar cesuruz. Bu mana da bütün yurt seçim satti mahalliğinde saygıyla birbirimize hürmetle bu işin sürdürülmesi yönünde tavrımızı zaten açıkladık. Sizinde böyle bir tavrınız var. Barış içinde olacağını düşünüyoruz. Eğer bizden böyle çok asi sözler duyarsanız muahttaplarınızı göndermenizi ben rica ediyorum. Sizden de öyle bir şey olursa ben de muhataplarımı görmek için. Yani mahalle ağzıyla onunla bununla dedikodu yapılmasını ben arzu etmiyorum. 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde Halil bey arkadaşıma başarılar diliyorum. O da bana başarılar diliyordu zaten. Ülkemiz için ilimiz için ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

ZENGİN “SALIPAZARI BAŞARDI”

Büyük Birlik Partisi Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Mehmet Zengin ise “Biz bu birlik ve beraberliği Salıpazarı gibi küçük bir ilçede sağladık. Aynı masa etrafında kırmadan ve dökmeden konuşabiliyorsak Salıpazarı başarmış demektir. Bu birlikteği Genel Merkezlerinde görmesini istiyoruz. Halkı bölmeye ve kutuplaştırmaya çalışanlardan bu ülkeye fayda gelmez.”dedi.

BBP AK PARTİ İYİ PARTİ SALIPAZARI SEÇİM BELEDİYE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı