Advert

BAŞKAN AKGÜL’DEN, ADAYLIK AÇIKLAMASI

Salıpazarı Belediye Başkanı ve Ak Parti Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Halil Akgül adaylığı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

BAŞKAN AKGÜL’DEN, ADAYLIK AÇIKLAMASI
BAŞKAN AKGÜL’DEN, ADAYLIK AÇIKLAMASI habersal.net

Ak Parti İlçe Başkanlığında yapılan basın toplantısında konuşan Ak Parti Belediye Başkan Adayı Halil Akgül “İçimizde hep insan sevgisi ve Salıpazarı sevdası vardı.”dedi.

TEŞKİLAT ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

Başkan Akgül “Aday adaylığı sürecinde beni destekleyen yalnız bırakmayan, bana omuz veren, güç veren başta ilçe başkanı ve yönetimi, kadın kolları başkanı ve yönetimi, gençlik kolları başkanı ve yönetimi, belediye meclis üyelerimiz, mahalle başkanlarımız ve tüm delegelerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

SALIPAZARI HEP DİK DURDU

Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda Samsun’un 17 ilçesinde yaşanan olayları gördüğümüzde Salıpazarı olarak hep dik durduk. Çünkü teşkilatımızla beraber karar verdik, beraber hareket ettik ve Ankara’da belediye başkanlığı aday tespiti yapılırken ilçe başkanımız üç dakikada komisyona girip çıktı ve bir sonraki ilçe başkanı çağırıldı. Çünkü Salıpazarı problemsiz bir yerdi, tüm teşkilatıyla bütünleşen bir ilçeydi, Samsunda örnek bir ilçe oldu. Nereye gidersek Salıpazarı mı siz de sorun olmaz, Salıpazarıysa onu konuşmaya bile gerek yok dediler. Ben Allaha şükürler olsun bununla gurur duydum. Ben tüm teşkilat üyelerimize teşekkür ediyorum.

İÇİMİZDE SALIPAZARI SEVDASI VARDI

İçimizde hep insan sevgisi oldu, içimizde hep Salıpazarı sevdası vardı, içimizde hep dostlarımızın, içimizde Salıpazarının geleceğinin ve gençlerinin iyi olması vardı. Hep bunlarla yatıp kalktık, inanın tek düşüncemiz yoktu. Siyasete başlarken hiç siyasette hangi mevki bizim olur, siyaset bizi nerelere taşır diye düşünmedik, inanın zerre kadar aklımın ucundan geçmedi. Tek düşüncem Salıpazarına nasıl faydalı oluruz. Liderimiz, kurucu genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğanın azimli duruşunu görüp şunu dedik ‘ AK Parti Salıpazarın’da da olmalı, biz de bu işin içinde olmalıyız ve elimizi taşın altına koymalıyız.’ Geçmiş dönemde ilçemizde belediye başkanlığı yapanlar tabii ki güzel işler yaptılar, onların burda bir emeği var, hepsini minnetle anıyorum. Seçilen tüm arkadaşlar Salıpazarına bir değer katmak için bu göreve talip oluyorlar. Ama biz hepsinden daha iyisini yapacağız dedik ve Salıpazarı adına mahçup olacağımız hiçbir şey yok.

MHP İLE BİRLİKTE

Bu süreçte bir cumhur ittifakı süreci vardı ve bazı ilçe belediyelerin MHP ile bazılarının ise Ak Parti ile devam etmesi gerekiyordu. Ortak bir karar olarak Salıpazarında Ak Parti belediye başkan adayıyla devam etme kararı aldı. Bugün gittiğimiz MHP ilçe başkanı ve teşkilatı çok samimi bir şekilde bizi karşıladılar. Bundan sonra Salıpazarında birlik beraberliği beraber gözetereceklerine onlar da söz verdiler. Biz de söz verdik.

KAVGADAN KİMSEYE FAYDA YOK

Değerli kardeşlerim şunu söylemek istiyorum. Kavgadan kimseye fayda yok. Biz bugüne kadar Salıpazarında başarılı olduysak hiçbir zaman kavga etmediğimizden oldu. Önümüzdeki 5 yılda da halkımızın tevecühünü aldığımızda tek değerlimiz Salıpazarı, hizmet olacak. Nasıl halkımıza daha iyi hizmet veririz, nasıl halkımızın yaralarına merhem oluruz, işsizizimin, gencimizin sorununa nasıl faydalı oluruz derdinde olacağız. İnşallah önümüzdeki beş yılı da hep beraber, sizlerinde katkılarıyla tamamlamış olacağız.

SAMİMİYET VE İNANÇ

Salıpazarında yaptığımız hizmetlerden kısaca söz edelim; Salıpazarı Çarşamba yolundan giriyoruz, 18 derslikli okul, 120 öğrencili kız öğrenci yurdu, yeni yapılan bumar yolu inşaatı ve 2 tane köprü, 2 meydanın düznlenmesi, taşkın önleyici setler, hastane inşaatımız, cezaevi inşaatı devam ediyor.

Salıpazarında belediye olarak, büyükşehir belediyemizle koordineli olduk. Şu an baktığımızda 120 km beton yol yapıldı. Diğer ilçelerle kıyasla 2-3 kat fazla yol yapıldı. Bunun sebebi tamamen samimiyetimizden, inancımızdan olan işler bunlar. Ben bugüne kadar katkı veren tüm teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.

DİM DİK ARKAMDA DURDUNUZ

Aday adaylığı sürecinde aslanlar gibi dimdik arkamızda durdunuz ve Ankaraya, Samsuna mesajı yolladık ve dedik ki, salıpazarı belediye başkanın arkasında, memnun ve beş yıl daha beraberiz. Önceki akşam aldığımız telefonla bir start almış oldu. Önümüzdeki süreçte tecrübeli büyükşehir belediye başkan adayımız sayın Mustafa Demir abimiz hem 3 dönem milletvekilliği, bakanlık, bayındırlık komisyonu başkanlığı, kurucu il başkanlığımızı yaptı. Kendisiyle istişare ediyoruz. Hep diyorum ki Salıpazarı olarak olmazsa olmazlarımız var. Önümüzdeki beş yıl mahalle yollarımıza ara yollrımıza ağırlık vereceğiz. Bununda sözünü sayın Mustafa Demir’den aldık.

DERDİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ

Bu koltuklar gelip geçicidir. Önemli olan gök kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Yarın insanlarımız göçüp gittiğimiz zaman falan dönemde de şu iş yapılmıştı Allah razı olsun derse şu iş sayesinde bana şu fayda sağlandı derse bize yeter. Bizim derdimiz sizin, çocuklarımızın geleceğidir. Sizleri mahçup etmeyeceğime canı gönülden inanıyorum.

 

AK PARTİ SALIPAZARI HALİL AKGÜL ADAY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı