GÖZLER ANKARA’DA... SADECE 4 GÜN KALDI

AK Parti 19 Ocak'ta ilçelerin aday tanıtımına hazırlanırken, İl Başkanlığı da listeyi bekliyor. Liste gelince, 'adaylara telefonla' bir gün öncesinde haber verileceği belirtiliyor.

GÖZLER ANKARA’DA... SADECE 4 GÜN KALDI
GÖZLER ANKARA’DA... SADECE 4 GÜN KALDI habersal.net

Cumhur İttifakı kapsamında Büyükşehir adaylığında MHP ile anlaşan ve AK Parti'de şimdi de ilçe adayları listesi bekleniyor. MHP'ye kaç ilçe verileceği merak edilirken, devam edilecek olan mevcut belediye başkanları ile adayların listesi en geç Cuma gününe kadar il başkanlığına gönderilecek.

Samsun'da mevcut belediye başkanları ve belediye başkan aday adayları için çok farklı bir hafta başladı. Kiminle  devam edileceği, kiminle tamam denileceği merakla beklenirken, başkan ve aday adaylarında stres adeta tavan yaptı. Günlerdir süren farklı bilgiler  ve Cumhur İttifakı  konusunda 'Samsun'da AK Parti - MHP arasında yaşanan ilçeler pazarlığı' herkesin kafasını karıştırdı. MHP'ye kaç ilçe verileceği belirsizliğini korusa da, birden fazla olması halinde, bu sonuç Asarcık dışında AK Partili bazı Belediye Başkanları'nın 'koltuğundan kalkması anlamına' geliyor.

ŞAHİN'N DURUMU BELİRSİZ

AK Parti'de ilçe belediye başkan adayları listesinin tamamlandığı ve hafta sonundan önce il başkanlığına gönderileceği ifade ediliyor. İl Başkanı Av. Ersan Aksu'nun, kendisine liste ulaştığında, devam edecek belediye başkanlarına ve aday yapılan aday adaylarına bir gün öncesinde 'telefonla tebliğ' etmesi bekleniyor. Samsun'da daha önce açıklanan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir hariç, AK Parti'nin 16 Belediye Başkanı bulunuyor. Asarcık ise MHP'nin. Yeniden aday gösterilmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in ise bir ilçeye aday yapılıp yapılmayacağı belirsiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hazırladığı listedeki adayları tanıtmak için Samsun'a geleceği açıklandı. Şimdi mevcut başkanlar tamam mı, devam mı 'listeyi bekliyor'.

KAYNAK:HEDEFHALK

SAMSUN AK PARTİ CUMHUR ANKARA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı