Advert

Başkan Şahin'den 'Yeni Yıl' mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yeni yılı kutladığı mesajında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Şahin'den 'Yeni Yıl' mesajı
Başkan Şahin'den 'Yeni Yıl' mesajı habersal.net

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, yeni yılı kutladığı mesajında çok önemli açıklamalarda bulundu. Şahin, "Hizmete sevdalı, Samsun'a sevdalı olarak mazeret üretmeden, kimseyi kötülemeden çalıştık. Ayırımcı değil birleştirici olduk" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Yeni Yıl'a sayılı gün kala yaptığı açıklamada, birbirinden önemli mesajlar verdi. Başkan Şahin, Samsun'u daha güzel bir geleceğe taşımak için var güçleriyle mücadele ettiklerini belirttiği mesajında, "Kavgayı değil sevgiyi esas aldık. Ayırımcı değil birleştirici olduk" dedi.

KAVGAYI DEĞİL SEVGİYİ ESAS ALDIK

Başkan Zihni Şahin, tüm Samsunluların ve milletin yeni yılını kutladığı bir mesaj yayımladı. Mesajına, "Anlayışımız Samsun'umuza ve insanımıza hizmet etmek olmuştur" sözleriyle başlayan Başkan Zihni Şahin, ardından şu açıklamalarda bulundu: "Anlayışımız insan merkezli gönül belediyeciliği olmuştur. Biz başlayan projeleri yarım bırakmadık devam ettirdik bir kısmını da tamamladık ve emeği geçenlere her zaman teşekkür ettik. Mazeret üretmedik, kimseyi kötülemedik. Çözüm odaklı olduk çalışmalar yaptık, projeler ürettik. Kavgayı değil sevgiyi esas aldık. Ben yerine biz dedik ve ortak akıl ile yürümeyi tercih ettik. Geçmişte hiç bir dönemi karalamadık, insanlarımızı incitmedik. Hayırla saygıyla ve rahmetle yad ettik. Birlik ve beraberliğe önem verdik. Biz, Samsun olarak büyük bir aileyiz anlayışı ile hareket ettik.

VALİMİZ, MİLLETVEKİLLERİMİZ, BAŞKANLARIMIZ

Ayırımcı değil birleştirici olduk. 17 ilçemizde adaletli bir şekilde hizmet vermeye çalıştık. Toplumumuzun her kesimi ile Büyükşehir Belediyemizin bir ve beraber olmasını arzu ettik. Bunun adımlarını attık. Sayın valimiz, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, protokolümüz,  kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, il başkanımız ve yönetim kurulu üyeleri,  ilçe başkan ve yöneticilerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, meclis üyelerimiz, üniversitelerimiz, kurum ve kuruluşlarımız, muhtarlarımız işdünyamız, esnafımız, sanatcılarımız, spor camiamız, basınımız ve toplumumuzun her kesimiyle sevgiyle birlikte yürüyerek Samsun'umuza hizmette sevdalı olduk. Samsun'umuzun menfeaatleri, Samsun'umuzun kazanması, Samsun'umuzun daha ileriye gitmesi, milli mücadelemizin 100.yılı olan 19 Mayıs 2019 ve Samsun'umuzun 2023 vizyonu konuları  en önemli hedef ve amaçlarımız olmuştur.

1.2 MİLYAR LİRALIK 200'DEN FAZLA PROJE 

Bu niyet ve vizyonla hareket ettik. Bunun hazırlıkları ve çalışmaları içinde olduk. 1.2 milyar tutarında 200 den fazla projeyi yürüttük. 500 kilometre yeni yol yapmak nasip oldu. Akıllı kent sistemleri yanında  akıllı ulaşım sistemlerini başlattık. Kentsel dönüşümün adımlarını attık. Samsun'umuz için daha çok yatırım daha çok üretim ve daha çok istihdamı gündeme getirdik. Tarım ve turizm hedeflerini ortaya koyduk. Kırsal kalkınmayı gündeme getirdik. 2 milyon metrekarelik Kuzey Park, sportif alanlar, yeni sanayi siteleri, sosyal belediyecilikte çeşitlilik gibi bir çok önemli yatırımı, projeyi hayata geçirmeye başladık. 

İNSANIMIZIN YÜZÜ GÜLSÜN DİYE

Kültür, sanat, kadınlar, üniversite öğrencilerimiz ve tüm öğrencilerimize yönelik hazırlıklarımız oldu. Altyapı, arıtma tesisleri, içme suyu ve ulaşımın(yol) olmazsa olmazımız olduğunu ifade ettik. Gerekli tüm adımları attık. Gülsan sanayi sitesi esnafımızın, halk otobüscülerimizin, dolmuşcularımızın problemlerine mağduriyete neden olmadan çözüm ürettik. Amatör spor kulüplerimize yardımcı ve Samsunspor'umuzun yanında olduk. Personelimizin haklarını teslim ettik. Kısacası insanımız mutlu olsun, yüzleri gülsün diye gayret ettik. 

TÜM VAKTİMİZİ HALKA HARCADIK

Çok şükür bugün Samsunumuzun bu vizyon ve hedeflere kitlendiğini ve hemşerilerimizin sahiplendiğini görmekteyiz. Çok şükür siyasilerimiz de bunları ifade ediyor. Samsunumuz için ortak akılla açılan bu yolda yürünmesi halinde şehrimiz ve insanlarımız kazanacaktır. Biz geçmişe değil, geleceğe baktık. Samsunumuz için daha güzel bir gelecek sevdası ile yürüdük. Bizim hizmet etme ve halkımızla beraber olmak dışında bir vaktimiz olmadı. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve milletimizin yeni yılını kutluyor, mutluluk, sağlık ve başarlar diliyor, saygılarımı sunuyorum. Sevdamız Samsun, sevdamız hizmet..."

 

SAMSUN ZİHNİ ŞAHİN YENİ YIL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı