Reklamı Geç
Advert

SALIPAZARI’NDA GÖNÜLLERE DOKUNAN BİR PROGRAM…

Salıpazarı müftülüğü tarafın dan 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeni ile düzenlenen programda duygulu anlar yaşandı.

SALIPAZARI’NDA GÖNÜLLERE DOKUNAN BİR PROGRAM…
SALIPAZARI’NDA GÖNÜLLERE DOKUNAN BİR PROGRAM… habersal.net

Merkez Kız Kur’an Kursunda  bu yıl hizmete giren İşitme Engelli ,fiziksel engelli,orta seviyede zihinsel engelli bireyler Kur’an –ı Kerim okumayı öğreniyor .

DAHA DUYARLI OLUNMALI

Kur’an Kursu Öğreticisi Nuran Sağlam tarafından eğitim verilen kursiyerler  ve aileler ilçede açılan kurs dolayısıyla mutlu olduklarını ifade ederek “Engelleri aşabilmemiz için bizim de yaşam alanlarımızın eğitim alanlarımızın daha yaşanılabilir hale getirilmesi ,bizlerin toplumla bütünleşmesi adına vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını da arzu ettiklerini” söylediler.

SALONDA DUYGULU ANLAR

Programın açılışında Kur’an-ı Kerim ,tilavetini  İşitme Engelli  Fatma  Çalışkan   işaret dili ile okuduğu sure’yle  büyük ilgi topladı ve  salonda bulunan davetlileri duygulandırdı.Program İlahiler ,şiirler ,4- 6 yaş miniklerinin sunumu ve dua ile devam etti.

“İNSANLARIN BAKIŞLARI ALTINDA EZİLİYORLAR”

Kurs Öğreticisi Nuran Sağlam önce Bafra da 4 yıldır işaret dili ile Kur’an-ı Kerim  Öğrettiğini ve  bir öğrencimiz 4 hafta da okuma yazma işaret dili ve Kur’an  öğrendiğini ifa de etti. Sağlam “Öğrencilerimiz Öğrenmekte zorluk çekmiyorlar, sadece sokağa çıktıkların da insanların bakışları altın da eziliyorlar. ilçemiz de daha güzel hizmetler yapabilmek için en alttan en üste tüm Salıpazarı halkının el ele gönül gönüle vermesini, engelli ailelerine karşı biraz daha hassas olmaya davet ediyorum. Tüm protokole ve katılımcılara Program da emeği geçen herkese kursumuz adına teşekkür ediyoruz.”dedi .

BİR GÜN DEĞİL HERGÜN

Programda birer konuşma yapan Kaymakam Bulat ve Başkan Akgül “Engelliler Günü sadece 3 Aralık’la sınırlı kalmamalı ve onlar için her gün özel olmalıdır” dediler.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına  Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Samsun İl Müftü Yardımcısı Vedat Başsan , İl Kur’an Kursları Müdürü Seyhan Elmacı , Başkan Yardımcısı Sadık Sağlam,Belediye Encümeni  Nurşen Arslan,  İlçe Müftü Vekili  Selahattin Güneş ve çok sayı da davetli katıldı.

 

 

 

salıpazarı 3 aralık engell işaret dili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı