Advert

FİKRET OY, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Fikret Oy, Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

FİKRET OY, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
FİKRET OY, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI habersal.net

Fikret Oy, Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.Samsun Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi olan ve 2014 yılından bu yana Terme'den Belediye Meclis Üyeliği'ni sürdüren, Fikret Oy Terme Belediye Başkanlığına aday adaylığını çok sayıda partilinin katıldığı açıkladı. 

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTIK

AK Parti Terme İlçe Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunu yapan Oy, burada yaptığı konuşmada, "14 Ağustos 2001 yılında sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'yi kurmasıyla başlayan bu kutlu davada mahahle temsilciği, yönetim kurulu üyeliği, il genel meclis üyeliği ve büyükşehir meclis üyeliklerinde bulundum. Bugün itibari ile doğduğum ve büyüdüğüm ilçeme belediye başkan aday adaylığı niyetiyle yeni bir sevdaya, yeni bir yolculuğa adım atmanın onurunu ve heyecanını yaşıyorum. Bu şehrin bana kattıklarını, bu ilçenin vatandaşlarına ödemek adına sizlerin huzurunda bugün buradayız. Hedefimizde insan merkezli, adaletli, esnek, hesap verebilir ve ilkesel bir duruşu olan bir belediye var. Ülkemizin 2023, 2051 ve 2071 vizyonuna uygun teşkilatları ile uyumlu bir gönül belediyeciliği için yola koyulduk. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

AK Parti Terme Belediye Başkanı Aday Adayı Fikret Oy'u çok sayıda partilinin ve vatandaşın desteklemesi dikkatlerden kaçmadı.

FİKRET OY KİMDİR?

1966 yılında Terme'de dünyaya geldi. Terme Lisesi'nden mezun oldu. Bölgesinde örnek tarım ve çiftçiye önderlik yapmak adına soya ekimine başladı. Ayrıca örnek fındık bahçelerinde fındık üreticiliği yapıyor. AK Parti'nin kuruluşuyla birlikte siyasi yaşımına başlayan Oy, AK Parti'nin Terme'de köy temsilciligi görevini yürüttüğü gibi, ilçe yönetiminde yer aldı. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini de üstlenen Fikret Oy, genel ve yerel seçimlerde partisi adına yapılan tüm çalışmalarda aktif olarak görev aldı. Partisinin Terme'de birinci sıradan aday göstermesiyle 2004 ve 2009 yıllarında 2 dönemdir İl Genel Meclis Üyeliği'ne seçildi. Bir çok komsiyon başkanlıkları görevinde bulundu. Halen İl Genel Meclisi'nde iki komisyon başkanlığı görevini de sürdürüyor.  Ayrıca Tarım Kredi Kooparatifi Bölge Başkanlığı, Yağlı Tohumlar Birlik Başkanlığı ve OMÜ ile soya üretimi konusunda çalışmalara katıldı. Emiryusuf ve Gölyazı grup köylerinin içme suylarıyla ilgili çalışmalarda da yer alan Oy, bölgesinde çiftçiliğin gelişmesi anlamında önemli çalışmalara imza attı. Evli 3 çocuk babasıdır.

terme fikret oy ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı