Advert

Adem Osma ‘Bayramları ‘bayram’ yapan değerler kesinlikle unutulmamalı’

​Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Adem Osma ‘Bayramları ‘bayram’ yapan değerler kesinlikle unutulmamalı’
Adem Osma ‘Bayramları ‘bayram’ yapan değerler kesinlikle unutulmamalı’ habersal.net

Başkan Osma, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlandı.

Mesajında Cumhuriyetin 95. Kuruluş yıl dönümünün, ülkemiz ve insanlarımız açısından kayıpsız bir dönemin başlangıcı olmasını temenni ettiğini söyledi.


29 Ekim 1923’te kurulan cumhuriyetin 95. yılını yine büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirten Başkan Osma, “29 Ekim 1923’te Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde, büyük bir kurtuluş mücadelesinin ardından çok zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimizi, sonsuza dek yaşatabilmek için her vatandaşımızın Cumhuriyet değerlerini koruma ve yaşatma sorumluluğu vardır. Bu değerleri koruyabilmek ve geleceğe taşıyabilmek de, Cumhuriyet’in kazanımlarına sahip çıkmak ve ecdadımızın bu değerleri kazanmak için verdiği amansız mücadeleyi iyi öğrenmek ve özümsemekle mümkündür. Bayramları ‘bayram’ yapan değerler kesinlikle unutulmamalı ve bayram coşkusu da bu değerler etrafında bütünleşerek yaşanmalı ve yaşatılmalıdır. Bayramları bayram yapan özellik de, zaten budur.

Bu duygularla, Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor; başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere, ülkemizin kurtuluşu için canını, kanını hiçe sayarak Cumhuriyetimizi kuran tüm şehit ve gazilerimiz ile, bugüne kadar ülkemizin huzuru, birliği ve bütünlüğü için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum. “ifadelerine yer verdi.

salıpazarı cumhuriyet adem osma esnaf odası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
TARIM FUARINA ÇARŞAMBA DAMGASI
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı
Başkan Akgül Gaziler Günü'nü kutladı